Kraków broni tytułu najpiękniejszego miasta etapowego Tour de Pologne

Podobnie jak w przypadku poprzedniej edycji naszego narodowego wyścigu, organizator 74. odsłony imprezy – Lang Team – ogłosił konkurs na „Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne”. Kraków broni wywalczonego przed rokiem tytułu najpiękniejszego miasta etapowego.

Za najładniejsze i najciekawsze dekoracje na trasie 73. Tour de Pologne Kraków otrzymał okazały, przechodni Puchar Tour de Pologne autorstwa Bartłomieja Kolbusza z Bukowiny Tatrzańskiej i jego współpracowników. Trofeum jest wyjątkowe, bo stworzone m.in. z oryginalnych części rowerowych oraz wyposażone we wbudowany komputer.

W sobotę, 29 lipca kolarze będą rywalizować na I etapie 74. Tour de Pologne: Kraków – Kraków. Start honorowy będzie miał miejsce na Rynku Głównym, a następnie zawodnicy wyruszą na liczącą 130 km trasę z metą na Al. Focha przy Błoniach Krakowskich.

Wszystkich Krakowian zachęcamy do wsparcia działań Miasta i współtworzenia tego wielkiego święta kolarstwa, a zarazem największej imprezy sportowej w kraju. Dekoracje miejsc, krajobrazów, witryn sklepowych oraz przebrania kibiców powinny zawierać elementy narodowe (godło, flaga) i elementy rowerowe. Wrażenie z pewnością będzie robić specjalna oprawa, która pojawi się na Błoniach Krakowskich. Dla kibiców zostaną też przygotowane gadżety promujące Kraków, jako najpiękniejsze miasto Tour de Pologne. Zapraszamy na stoiska Miasta Krakowa na Rynku Głównym i Błoniach Krakowskich

W konkursie nagrody zostaną wręczone w kategoriach: „Miasto startowe”, „Miasto etapowe” oraz „Miasto premii”.

Sprawmy, aby tytuł najpiękniejszego miasta etapowego Tour de Pologne i puchar pozostały w Krakowie!