Kraków 2022: prezentacja dokumentacji zgłoszeniowej

W poniedziałek, 24 marca w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa zaprezentowana została dokumentacja zgłoszeniowa Krakowa do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2022 roku, złożona w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim.

Zanim Jagna Marczułajtis-Walczak – Poseł na Sejm RP i Przewodnicząca Komitetu Konkursowego Kraków 2022 przedstawiła dziennikarzom i zaproszonym gościom najważniejsze kwestie z wniosku aplikacyjnego przekazanego MKOl  13 marca tego roku, krótkie wystąpienia mieli: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki i Przewodniczący Słowackiego Komitetu Olimpijskiego František Chmelár. Więcej szczegółów z poniedziałkowej konferencji TUTAJ.


Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski w liście otwartym do mieszkańców zapowiedział skierowanie w ciągu kilku najbliższych dni pod obrady Rady Miasta Krakowa projektu uchwały o przeprowadzenie referendum lokalnego z jednym pytaniem  „Czy jesteś za organizacją Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku w Krakowie”.