Koszykarki Wisły Can-Pack z Pucharem Polski

Koszykarki Wisły Can-Pack w pełni wykorzystały atut własnej hali i w zorganizowanym w Krakowie, 3 i 4 marca, turnieju zdobyły po raz siódmy w historii klubu Puchar Polski. W wielkim finale wygrały w niedzielę z broniącym trofeum Lotosem Gdynia 81-76 (22-15, 21-21,14-22, 24-18). Najlepszą zawodniczką dwudniowych zmagań uznano Ewelinę Kobryn.

Kobryn w meczu z Lotosem zdobyła 19 punktów, kilka z nich w kluczowych fragmentach bardzo emocjonującego spotkania. W drużynie z Gdyni, która mimo początkowych niepowodzeń, napędziła mocno strachu krakowiankom, obejmując nawet w trzeciej kwarcie prowadzenie, najskuteczniejsza była Francuzka Geraldine Robert (19 pkt).

Wiślaczki, za sprawą niezawodnej wykonawczyni rzutów wolnych Australijki Erin Phillips, przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść w ostatnich trzech minutach.

Oprócz Kobryn i Phillips w ekipie, prowadzonej przez hiszpańskiego trenera Jose Hernandeza, wystąpiły: Paulina Pawlak, Katarzyna Krężel oraz Nicole Powell i Taj Mc Williams (USA), Milka Bjelica (Czarnogóra), Anke De Mondt (Belgia), Ana Dabović (Serbia), Petra Ujhelyi (Węgry).

W sobotnich półfi nałach Wisła Can-Pack pokonała CCC Polkowice 70-63 (15-18, 24-16, 16-13, 15-16), a Lotos - Energę Toruń 94-85 (28-23, 27-18, 14-19, 25-25).