Konkurs ?Budowniczy Polskiego Sportu?: Trzy wyróżnienia dla Krakowa i ZIS za ośrodki treningowe EURO 2012

Stadiony miejskie Cracovii, Hutnika i Wisły, na których podczas finałów piłkarskich mistrzostw Europy trenowały reprezentacje Włoch, Anglii i Holandii zostały wyróżnione w konkursie ?Budowniczy Polskiego Sportu? w kategorii: Sportowy Obiekt Roku 2012 ? Ośrodek Treningowy EURO 2012. Finał XIII edycji konkursu odbył się w czwartek, 11 października na Stadionie Narodowym w Warszawie. Okolicznościowe dyplomy dla Gminy Miejskiej Kraków i Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie odebrała Urszula Filipowicz - Zastępca Dyrektora ZIS ds. Infrastruktury i Imprez Sportowych.

W krótkim wystąpieniu dyr. Filipowicz, podkreślając fakt, że Kraków gościł aż trzy czołowe i utytułowane drużyny, wspomniała również, iż dzięki współpracy miasta z Fundacją Johana Cryuffa i federacją holenderską (KNVB) powstało przy Szkole Podstawowej nr 93 w Bronowicach nowoczesne boisko piłkarskie dla młodzieży.

Zanim rozpoczęła się uroczystość w sali „Barcelona" Stadionu Narodowego, laureaci wyróżnień - przedstawiciele władz samorządowych: marszałkowie, starostowie, prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, dyrektorzy gminnych jednostek z całej Polski oraz projektanci i wykonawcy obiektów mieli okazję poznania od środka jednej z głównych aren EURO 2012.

Tuż przed Wielką Galą Budowniczych Polskiego Sportu 2012, na murawie stadionu do piątkowego towarzyskiego meczu z Republiką Południowej Afryki przygotowywała się reprezentacja Polski , która we wtorek, 16 października rozegra także na Stadionie Narodowym spotkanie eliminacyjne mistrzostw świata 2014 z Anglią.

W zorganizowanym przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej konkursie przyznano także wyróżniania w kategoriach: Promotor Infrastruktury Sportowej, Sportowy Obiekt Roku, Centrum Pobytowe EURO 2012 na Medal, Inwestor na Medal, Firma na Medal i Budowniczy Polskiego Sportu.

[galeria:484]
                                                                                                         Fot. Paweł Krawczyk, Jerzy Sasorski, Mateusz Chwajoł