Konferencja prasowa w ZIS: Pożegnanie roku na sportowo i Euro 2012 pod Wawelem

31 grudnia nasze miasto na sportowo pożegna 2011 rok, w samo południe rozpocznie się VIII Krakowski Bieg Sylwestrowy. Następne miesiące będą przebiegać pod znakiem przygotowań do podjęcia w podwawelskim grodzie reprezentacji Anglii, Holandii i Włoch podczas Euro 2012. Na tym skupiła się uwaga dziennikarzy uczestniczących w czwartek, 29 grudnia w konferencji prasowej zorganizowanej przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal poinformował o pracach przygotowawczych prowadzonych na stadionie na Suchych Stawach przed modernizacją obiektu, na którym mają w czerwcu trenować piłkarze Anglii, przedstawił wstępny harmonogram i zakres działań podjętych wspólnie przez Gminę Miejską Kraków i Football Association. Szczegóły poznamy po wizycie Anglików planowanej pod koniec stycznia.  Wszystko musi być gotowe na koniec maja, a 8 czerwca powinien się odbyć na nowohuckim stadionie oficjalny trening piłkarzy Anglii.

Konferencja stała się okazją do zaprezentowania przez Dyrektora Kowala tegorocznych dokonań ZIS, zarówno tych inwestycyjnych, m.in. w postaci trzech kolejnych „Orlików" (jest ich już czternaście) czy budowanego przy ul. Kurczaba krytego basenu, który na przełomie kwietnia i maja 2012 roku zostanie oddany mieszkańcom Prokocimia Nowego i sąsiednich osiedli, a także, cieszących się coraz większym zainteresowaniem, uczestników i kibiców imprez sportowych (Cracovia Maraton, Bieg Trzech Kopców, Tour de Pologne i kilka innych).

Za sprawą VIII Krakowskiego Biegu Sylwestrowego w oryginalny sposób pożegnamy stary rok. Genezę tego widowiskowego wydarzenia sportowego przypomniał w czwartek Paweł Żyła z Krakowskiego Klubu Biegacza Dystans.
Nad tym, aby rywalizacja odbywała się sprawnie i bezpiecznie czuwać będzie ponad 100 osób pod kierunkiem obecnego na konferencji prasowej Andrzeja Batki.

Choć trasa VIII KBS prowadzi głownie Plantami i Bulwarami Wiślanymi, na pewien czas - między godz. 11.35 a 13.20 - zostanie wstrzymany ruch na ulicy Podzamcze, przewidziano w związku z tym objazdy dla autobusów linii 304 i 522.

[galeria:407]
Fot. MCH/ZIS