Konferencja prasowa przed Orlen Beach Volley Tour 2013 o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa: Popek i Janiak celują w podium

W czwartek, 20 czerwca w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie odbyła się konferencja prasowa przed Pucharem Prezydenta Miasta Krakowa w siatkówce plażowej ? eliminacji mistrzostw Polski w ramach Orlen Beach Volley Tour 2013. O imprezie, która odbędzie się w dniach 21-23 czerwca mówili: Urszula Filipowicz - Zastępca Dyrektora ZIS ds. Organizacji Imprez Sportowych i Pozyskiwania Funduszy i Grzegorz Silczuk ? Dyrektor Klubu Sportowego Wanda, gospodarza obiektów przy ul. Bulwarowej, gdzie na trzech boiskach zostanie rozegrany turniej. O swoich sportowych celach i różnych aspektach kariery siatkarza plażowego opowiadali natomiast Dawid Popek i Piotr Janiak, którzy z ?dziką kartą? wystartują w turnieju głównym. Zaprezentowali również oficjalne koszulki krakowskich zawodów.

 - Na dzień dzisiejszy mamy zgłoszone 53 pary. Pan Grzegorz Silczuk powiedział mi, że rekord Polski wynosi 59 par, więc może jeszcze ten rekord padnie - zawodnicy mogą także zapisywać się w piątek, przed startem eliminacji. Turniej rozegramy na trzech boiskach. Uzyskał homologację FIVB, co oznacza, że czołówka zdobędzie punkty również w rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej - powiedziała na wstępie Dyrektor Urszula Filipowicz. - Początek turnieju zgrywa się z pierwszym dniem lata. W sobotę i niedzielę zapraszamy też do bezpłatnego skorzystania z basenu otwartego znajdującego się na terenie obiektów KS Wanda. Jest więc okazja na letni relaks powiązany z fantastycznym widowiskiem sportowym - dodała Dyrektor Filipowicz.

Grzegorz Silczuk podziękował za możliwość goszczenia po raz kolejny na klubowych obiektach najlepszych siatkarzy plażowych w Polsce. - Dzięki trzem boiskom, przy tak dużej ilości zgłoszonych duetów nie trzeba będzie rozgrywać piątkowych eliminacji aż do godziny 21 i kończyć ich w sobotę, jak to było trzy lata temu. Czekamy na mieszkańców Krakowa i liczymy na dobrą pogodę.

W konferencji udział wzięli również Dawid Popek i Piotr Janiak, którym organizatorzy przyznali „dziką kartę". Zespół tworzą dopiero od tego sezonu, ale wcześniej odnieśli już wiele sukcesów. Dawid Popek to zwycięzca krakowskiego turnieju z 2011 roku (w parze z Tomaszem Wieczorkiem), zdobywca czwartego miejsca w roku ubiegłym (z Michałem Makowskim) oraz Akademicki Mistrz Polski 2012 (z Michałem Makowskim) i 2013 (z Mateuszem Dziwierkiem). Piotr Janiak przed rokiem zajął w nowohuckiej imprezie drugie miejsce (wspólnie z Sebastianem Sobczakiem, z którym zdobył również akademickie wicemistrzostwo Europy i wicemistrzostwo Polski w 2012 roku).
- Chcieliśmy z Piotrem bardzo podziękować za „dziką kartę". Już teraz musielibyśmy trenować i jutro walczyć w eliminacjach, a tak możemy tutaj z państwem przebywać. Mam nadzieję, że pokażemy się z dobrej strony, a ta „dzika karta" i rozstawienie z numerem 5 nie będzie przypadkiem i powalczymy tak, że zobaczycie nas państwo jeszcze w niedzielę, a najlepiej na najwyższym stopniu podium - powiedział Dawid Popek.
Te aspiracje potwierdził Piotr Janiak: - Na pewno celujemy w podium. To będzie dopiero nasz drugi turniej razem. Wcześniej nie mogliśmy występować i gromadzić punktów rankingowych, gdyż Dawid walczył o Akademickie Mistrzostwo Polski, a ja o pierwszą ligę na hali - oboje z powodzeniem. Dziękujemy, że organizatorzy przyznali „dziką kartę" patrząc na umiejętności i dokonania, bo nie zawsze tak się zdarza. Widzę, że są inne puchary niż w zeszłym roku (na konferencji zaprezentowano również tegoroczne trofea dla zwycięzców - przyp. MCH), gdy za drugie miejsce otrzymałem bryłę soli. Ale te również się do nas uśmiechają i może dokładnie te za pierwsze miejsce uda nam się przywieźć do domów. Organizacja turnieju w Krakowie stoi na najwyższym poziomie i liczę, że my od tego poziomu nie będziemy odbiegać. Mimo że jesteśmy „młodą parą", na początku wspólnej drogi - zakończył Piotr Janiak.

Program Orlen Beach Volley Tour o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa można znaleźć TUTAJ.

[galeria:530]
Fot. AG, MCH/ZIS