Konferencja prasowa przed meczem Polska - Brazylia: zachwyceni Kraków Areną

Podczas konferencji prasowej przed meczem Ligi Światowej Polska – Brazylia, która odbyła się w czwartek, 19 czerwca w hotelu Andel’s trenerzy i kapitanowie drużyn z uznaniem wypowiadali się o Kraków Arenie, gdzie w piątek, 20 czerwca o godz. 19.30 rozpocznie się spotkanie biało-czerwonych z mistrzami świata.

W konferencji uczestniczyli: Bernardo Rezende i jego syn, rozgrywający „canarinhos” Bruno Rezende, Stephane Antiga i Michał Winiarski,  Supervisor FIVB Antonio Camilo Antao z Mozambiku, Dyrektor Wykonawczy Ligi Światowej w Polsce Wojciech Czayka i Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.

 

Witając gości w imieniu władz Miasta, Dyrektor Kowal wyraził nadzieję, że Kraków Arena będzie szczęśliwa nie tylko dla naszych siatkarzy, ale także dla reprezentantów Polski w innych dyscyplinach sportu.

 

- Zostaliśmy wspaniale przyjęci w Krakowie, począwszy od lotniska, poprzez hotel aż po fantastyczną halę, za co serdecznie dziękuję – powiedział selekcjoner Brazylijczyków, Bernardo Rezende. – Wszystko jest tu na najwyższym poziomie. Naszym celem jest zagrać jak najlepiej, choć wiemy, że nie będzie to łatwe.  Bardzo dobrze znamy zarówno polskich siatkarzy jak i kibiców, którzy z ogromną pasją wspierają drużynę. W tym sezonie nie prezentujemy jeszcze optymalnej formy. Polacy, mimo wielu zmian w składzie i innowacji w taktyce gry, są mocni. Gratuluję trenerowi Antidze świetnej roboty.  Mimo wszystko, liczę na zdobycze punktowe w najbliższych dwóch meczach.


- Cieszymy się, że możemy otworzyć kolejną halę w Polsce – dodał Bruno Rezende. – Nasza forma powoli idzie w górę, jestem przekonany, że uda się nam utrzymać tę tendencję. Gramy jednak nie tylko przeciwko polskiej drużynie, ale także przeciwko jej sympatykom.


Nawiązując do słów kapitana reprezentacji Brazylii, przypomnijmy, że mistrzowie świata inaugurowali wcześniej sportową działalność Atlas Areny w Łodzi i Ergo Areny w Gdańsku/Sopocie.

 

- Jestem bardzo zadowolony, że zagramy w Krakowie – podkreślił Stephane Antiga, posługując się  poprawną polszczyzną. – Hala jest duża, 15 tysięcy ludzi na trybunach musi na każdym zrobić wrażenie.


 - W siatkówkę gram już ładnych parę lat, lecz nigdy nie miałem okazji wystąpić w Krakowie - przyznał Michał Winiarski. - Tym bardziej się cieszę, podobnie jak moi koledzy, że powstała Kraków Arena. Naszym celem w Lidze Światowej jest awans do Final Six.


Dyrektor Czayka zaprosił nie tylko na potkanie Polska - Brazylia, ale także na piątkową prezentację (w godz. 14.00-20.00)  efektownego trofeum FIVB Mistrzostw Świata w specjalnym namiocie obok Kraków Areny. O 17.45 mają się tam pojawić polscy kadrowicze oraz mistrzowie świata i złoci medaliści olimpijscy ze słynnej ekipy Huberta Jerzego Wagnera.

 

Wojciech Czayka poinformował również, że w piątek od godz. 10.30 w kasach Kraków Areny znajdzie się kilkaset biletów na wieczorny mecz.

 

W załączeniu oficjalne składy meczowe.

 

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS