Konferencja prasowa przed III GP Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn: Dzierwa i Mrozowski z aspiracjami

W czwartek, 17 czerwca w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie odbyła się konferencja prasowa przed III Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. O przygotowaniach do imprezy mówili: Urszula Filipowicz - Zastępca Dyrektora ZIS ds. Zarządzania Obiektami Sportowymi i Grzegorz Silczuk - Prezes Klubu Sportowego Wanda, od 2008 roku gospodarza zawodów. O rozwijającej się błyskawicznie dyscyplinie sportowej, znajdującej od igrzysk w Atlancie (1996) w programie olimpijskim opowiadali natomiast: Mateusz Mrozowski i Michał Dzierwa, którzy z ?dziką kartą? wystartują w turnieju głównym. Przy okazji zaprezentowali oficjalne koszulki III GP.

Mimo krótkiej historii krakowskie Grand Prix, rozgrywane na terenie kąpieliska przy ul. Bulwarowej 1- obok Zalewu Nowohuckiego - jest już dobrze znane w kraju. Dyrektor Filipowicz przypomniała, że w ubiegłorocznej edycji uczestniczył w nim wicemistrz świata i mistrz Europy w siatkówce halowej Daniel Pliński, tym razem niewątpliwą atrakcją będzie turniej pokazowy kobiet z udziałem dwukrotnej mistrzyni Europy Magdaleny Śliwy i Agnieszki Śrutowskiej - z partnerkami oraz klubowych par: Sandra Biernatek-Magda Jagodzińska (AZS Skawa Uniwersytet Ekonomiczny Kraków) i Sabina Rusinek-Paulina Stojek (Wisła AGH Kraków).  Należy też dodać, że przed dwoma ,laty triumfował w Nowej Huty duet Grzegorz Fijałek - Mariusz Prudel plasujący się obecnie w czołówce prestiżowego cyklu Swatch FIVB World Tour 2010.
Podczas trzydniowych zmagań zobaczymy na nowohuckim piasku wiele interesujących meczów.  Wysokie aspiracje mają zawodnicy krakowskiej Wandy:  student III roku wychowania fizycznego  Michał Dzierwa i student II roku bezpieczeństwa narodowego Mateusz Mrozowski.
- Startowaliśmy razem już dwa lata temu i do tego w Krakowie - poinformował  Michał Dzierwa. – Każdy chce osiągnąć jak najlepszy wynik, stawka jest tym bardzo wyrównana, wyniki pozostają więc sprawą otwartą, wiele zależeć będzie od dyspozycji w danym dniu, a także od warunków atmosferycznych.  Z Mateuszem często w parze trenujemy, ale aby unikać schematów czasami wymieniamy się z czterema  innymi kolegami ćwiczącymi w Krakowie siatkówkę plażową.  Przed III Grand Prix jesteśmy jak najlepszej myśli.
W Krakowie znów pojawi się jeden z najwyższych siatkarzy świata (215 cm wzrostu) Marcin Nowak – olimpijczyk z Atlanty. -  Z racji tego, że od kilku lat uczestniczymy w niemal wszystkich krajowych turniejach, także tych nadmorskich, znamy się wszyscy bardzo dobrze,  również z Marcinem -  dodał Dzierwa.  - On traktuje siatkówkę plażową jako świetne hobby, możliwość oderwania się od parkietu w okresie letnim.  Jest jednak w pełni profesjonalistą, podobnie jak jego partner Michał Michalak. Zdarza się, że Marcinowi starczy stanąć na palcach by zablokować przeciwnika, gdy większość musi skakać. W naszej parze od blokowania jestem ja, a Mateusz musi się więcej nabiegać za piłką.
Siatkówka plażowa stwarza znakomitą okazję do dobrej zabawy także kibicom, dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy nie tylko na zaplanowany w sobotę i niedzielę -  od godz. 9 -  turniej główny, ale także na piątkowe eliminacje.  Tym bardziej, że będzie można za darmo popływać w basenie z podgrzewaną wodą, czy obejrzeć atrakcyjne samochody.

[galeria:214]