Konferencja prasowa przed 2. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim: tysiące biegaczy, meta w TAURON Arenie Kraków

To będzie wydarzenie bez precedensu – w najbliższą sobotę, 24 października 2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski zakończy się w TAURON Arenie Kraków!

Wewnątrz największej w Polsce hali widowiskowo-sportowej wyznaczono też metę odbywającej się w tym samym dniu, ze startem z ulicy Stanisława Lema również o godz. 11.00 – Krakowskiej Piątki z PZU.

W środę w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie konferencja prasowa z udziałem Małgorzaty Marcińskiej – Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta SA, zawiadującej TAURON Areną Kraków, Krzysztofa Kowala – Dyrektora ZIS i 2. PZU CPK, Jacka Weremczuka – Dyrektora Oddziału Regionalnego PZU w Krakowie, reprezentującego Sponsora Tytularnego sobotniego półmaratonu, Witolda Norka –Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KM Policji w Krakowie, Andrzeja Batko – Koordynatora ds. Bezpieczeństwa 2. PZU CPK i znanego biegacza Radosława Kłeczka.

W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli także: przedstawicielka firmy Czanieckie Makarony Justyna Miksa oraz Jarosław Kielar i Piotr Dera z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Reportaż filmowy z ubiegłorocznej edycji PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego przybliżył atmosferę wydarzenia, które tym razem ma niezwykle bogaty program, przygotowany zarówno przez organizatora – Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie,  jak i przez Sponsora Tytularnego – PZU oraz Partnerów.

Do biegu głównego na dystansie 21 km 97,5 km zgłosiło się około  8000 osób, ponad 150 zawodników z zagranicy, w tym duże grupy Kenijczyków i Ukraińców, wśród nich triumfator niedawnego 9. PZU Biegu Trzech Kopców Sergii Rybak.

W Krakowskiej Piątce z PZU wystartują m.in. wicemistrz Europy w maratonie z 2014 roku, reprezentant Polski pochodzenia etiopskiego Yared Shegumo oraz Radosław Kłeczek.

Podczas konferencji Dyrektor Krzysztof Kowal, podkreślając ogromne zainteresowanie sobotnim półmaratonem, wyjaśnił dokładnie sprawy związane z przeprowadzeniem imprezy. Zapewnił, że do niezbędnego minimum sprowadzono zmiany i utrudnienia w ruchu drogowym i w komunikacji miejskiej, co potwierdzili Zastępca WRD KM Policji w Krakowie Witold Norek i przedstawiciele Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

W sobotę, przed 2. PZU CPK i w czasie jego trwania zorganizowane zostaną objazdy i wzmocnione dodatkowym taborem – linie autobusowe. Wprowadzona będzie też komunikacja zastępcza. Po to, aby pogodzić interesy biegaczy i miłośników książek, udających się na międzynarodowe targi.

Więcej szczegółów z konferencji można znaleźć w zamieszczonej poniżej wideorelacji.

 

Wszystkich zapraszamy w piątek i w sobotę (23 i 24 października) do TAURON Areny Kraków i jej najbliższego otoczenia, zachęcamy do uczestnictwa w sobotnim Pasta Party dla każdego, czyli biciu przez Kraków i Czanieckie Makarony rekordu Guinnessa, prosimy o gorący doping dla biegaczy! 

Tekst: Jerzy Sasorski/ZIS

Zdjęcia: Mateusz Chwajoł/ZIS