Konferencja prasowa przed 13. CM: Kraków magnesem dla biegaczy

Czwartkowa konferencja prasowa przed 13. Cracovia Maraton i innymi imprezami Krakowskich Spotkań Biegowych wywołała duże zainteresowanie dziennikarzy. To najlepszy dowód na to, że rośnie ranga tego wydarzenia a rekordowa liczba zgłoszeń nie tylko do niedzielnego maratonu świadczy o tym, że Kraków stał się magnesem dla biegaczy.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła  się w hotelu Novotel Kraków Centrum, z udziałem Krzysztofa Kowala – Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Dyrektora 13. Cracovia Maraton, reprezentującego sponsora generalnego PKO Bank Polski Jacka Piechoty - Dyrektora Regionu Bankowości Detalicznej w Krakowie, Sabiny Bartyzel – General Manager hotelu Novotel Kraków Centrum i Andrzeja Batko – Koordynatora ds. Bezpieczeństwa i Zabezpieczenia Trasy 13. CM padło wiele ciepłych słów pod adresem organizatorów: Gminy Miejskiej Kraków i Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

 

Krakowski maraton „z historią w tle”, co oznacza atrakcyjną trasę po Starym Mieście, otwarty na osoby niepełnosprawne i ciekawe inicjatywy, szczególnie te dotyczące akcji  charytatywnych i programów promujących aktywny tryb życia jest także bardzo popularny wśród zagranicznych biegaczy.

 

Nic więc dziwnego, że już na kilka dni przed startem 6192 miało nadane numery 13. Cracovia Maraton, choć zapisy zostaną zakończone w biurze zawodów dopiero w sobotę o godz. 20.00.

 

W czasie konferencji okazję do zaprezentowania się mieli sponsorzy i partnerzy Cracovia Maraton i Krakowskich Spotkań Biegowych.  Sponsor generalny 13. CM PKO Bank Polski skutecznie zachęca rodaków do czynnego uprawiania sportu projektem „Biegajmy Razem”, w którym swoją ważną rolę odgrywa również Cracovia Maraton.

 

Czwartkowa konferencja była doskonałą okazją do pokazania koszulek i medalu tegorocznego 13. CM, pod tym względem krakowski maraton też wyróżnia się spośród innych.

 

Po dziewięciu latach meta maratonu znów znajduje się na Rynku Głównym. W tym roku także stąd  biegacze wyruszą na trasę.

 

Jak podkreślił Koordynator ds. Bezpieczeństwa i Zabezpieczenia Trasy Andrzej Batko, ponad 1000 osób - policjantów, strażników miejskich, strażaków, wolontariuszy czuwać będzie nad sprawnym przebiegiem maratonu, jednego z największych imprez sportowych Miasta. Apelował też do mieszkańców o wyrozumiałość, bo organizacja tego typu wydarzenia powoduje zmiany w organizacji ruchu drogowego w i komunikacji publicznej.

 

Już od piątku, 16 maja od godz.22.00 do zakończenia niedzielnego maratonu wyłączona będzie z ruchu Aleja 3 Maja.

W niedzielę, 18 maja o godz. 7.00 zostanie zamknięta trasa 13. Cracovia Maraton aż  do jego zakończenia -  ok. godz. 14.30-15.00.

 

 

Fot. Krzysztof Porębski