Konferencja prasowa 14. PKO Cracovia Maraton: powrót rekordzisty

Powrót do podwawelskiego grodu rekordzisty trasy Kenijczyka Juliusa Kipkorira Kilimo jest sportowym wydarzeniem 14. PKO Cracovia Maraton. Przez 5 lat nikomu nie udało się poprawić jego wyniku - 2:11:26. W niedzielę, 19 kwietnia w rywalizacji z kilkoma rodakami podejmie  próbę pobicia swojego rekordu. W związku z maratonem i innymi wydarzeniami trzydniowych Krakowskich Spotkań Biegowych będą zmiany i utrudnienia w organizacji ruchu, szczególnie w centrum miasta oraz w komunikacji miejskiej.

W środę, 15 kwietnia w hotelu Novotel Kraków City West odbyła się konferencja prasowa z udziałem Katarzyny Cięciak – Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu, Krzysztofa Kowala – Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Dyrektora 14. PKO Cracovia Maraton, Jarosława Sułkowskiego - Dyrektora Regionalnego Centrum Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Krakowie, reprezentującego Sponsora Tytularnego oraz Pełnomocników Prezydenta Miasta Krakowa – ds. Rodziny, Marzeny Paszkot i ds. Osób Niepełnosprawnych, Bogdana Dąsala, a także Koordynatora ds. Bezpieczeństwa i Zabezpieczenia Trasy 14. PKO Cracovia Maraton Andrzeja Batko.


W konferencji uczestniczyli również Sabina Bartyzel – Dyrektor Generalny Regionu Południowego Hoteli Novotel i Mercure, Andrzej Olewicz – Zastępca Dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu ds. Dróg, asp. sztab. Witold Norek – Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie i paraolimczyk zimowych igrzysk w Soczi - 2014, Rafał Szumiec.

 

O znaczeniu krakowskiego maratonu w upowszechnianiu aktywnego wypoczynku wśród mieszkańców mówiła Wiceprezydent Katarzyna Cięciak. Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal przedstawił stan przygotowań do tegorocznych Krakowskich Spotkań Biegowych, podkreślając duże zainteresowanie imprezą - zgłosiło się już kilkanaście tysięcy osób a zapisy będą prowadzone jeszcze od czwartku do soboty w Biurze Zawodów na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana.

 

Dyrektor Jarosław Sułkowski wyraził zadowolenie, że PKO Bank Polski w trzecim roku współpracy z Cracovia Maraton zdecydował się przyjąć rolę Sponsora Tytularnego. Wiele uwagi poświęcił charytatywnym i popularyzatorskim działaniom Banku podczas maratonu.

 

Na konferencji zaprezentowano również oficjalną koszulkę i medal 14. PKO Cracovia Maraton.

 

W Krakowskich Spotkaniach Biegowych nie zabraknie ciekawych propozycji włączenia w sportowe aktywności rodzin i osób niepełnosprawnych. W sobotę, we współpracy z krakowską Akademią Wychowania Fizycznego zostanie zorganizowana po raz kolejny sesja naukowa.

 

Krakowian i przebywających w weekend w naszym mieście turystów zapraszamy na Błonia i do Rynku Głównego, gdzie także dla kibiców przygotowano szereg atrakcji. Maratończycy i biegacze liczą na gorący doping.

 

Śledzenie niedzielnego maratonu ułatwią transmisja internetowa „live” i relacje na antenach TVP, uruchomiono też aplikację mobilną do pobrania ze strony internetowej.

 

Poniżej szczegółowe komunikaty o zmianach i utrudnieniach w ruchu i komunikacji miejskiej.

 

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS