Koncepcja Przystani Żeglarskiej AZS nad Zalewem Bagry

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koncepcja Przystani Żeglarskiej AZS nad Zalewem Bagry

 

Główną ideą projektu było stworzenie czytelnego układu kompozycyjnego który uporządkuje teren ośrodka sportowego. Teren został podzielony na trzy zasadnicze części. Część wejściowa ogólnodostępna z grillem i zapleczem sanitarnym oraz pozostały teren ośrodka sportowego. Teren w całości przewidziany jest jako ogólnodostępny układ kompozycyjny z jednym dojściem  i portiernią ułatwi kontrolę nad całym terenem. Część środkowa działki została podzielona na małe parcele z domkami letniskowymi całorocznym dla członków klubu. Do domków przyporządkowane są miejsca postojowe.
    Budynek Główny z placem
Centralnym miejscem założenia jest zespół budynków w zachodniej części działki wraz z placem.

    Domki letniskowe
Domki letniskowe o powierzchni 25m2 posiadają są w stanie pomieścić 4 osoby.  Każdy domek posiada łazienkę z ubikacją oraz prysznicem oraz niewielki aneks kuchenny. Domki są podłączone do ogrzewania gazowego budynku głównego rurami  oraz do kanalizacji ogólnospławnej . Przy każdej jednostce znajduje się miejsce na niewielką żaglówkę.
    Przystań
Część północna półwyspu przeznaczona jest na przystań. Przewiduje się pomost, przy którym będzie mogło zacumować kilkanaście małych  żaglówek. Materiał i technologia użyta do jego budowy zostanie dobrana po dokonaniu badań geologicznych.
Użytkownik przewiduje uregulowanie całego brzegu półwyspu ściankami typu Larssen. Jednak należy uwzględnić konieczność wycinki drzew, przy stosowaniu tej metody,  znajdujących się bezpośrednio przy zbiorniku Bagry

    Grill
Przy wejściu na półwysep projektuje się część ogólnodostępną z zadaszonym grillem oraz toaletą. Niewielki budynek nawiązujący do domków letniskowych może również pełnić funkcję kawiarenki ogólnodostępnej w okresie letnim.

    Komunikacja
Działka zostanie podłączona do ulicy Bagrowej zgodnie z zapisami planu miejscowego. Do budynku głównego prowadzi ciąg pieszo jezdny. Po jednej stronie drogi znajdują się parkingi. Przed budynkiem Hangaru i magazynu znajduje się plac manewrowy.

    Zieleń
Projektuje się niskie żywopłoty przy domkach letniskowych oraz szpaler niskich drzew przy miejscach postojowych.