Komplet zwycięstw biało-czerwonych w Siatkarskiej Lidze Narodów: z Kanadą też wygrali

Kraków okazał się szczęśliwym miejscem dla polskich siatkarzy, którzy znakomicie wystartowali w Siatkarskiej Lidze Narodów. W niedzielę, 27 maja, pokonując Kanadę 3:1, odnieśli trzecie zwycięstwo w pierwszym turnieju tych rozgrywek.

Spotkanie z zespołem prowadzonym przez byłego selekcjonera naszej reprezentacji Stephane’a Antigę było najtrudniejsze. Być może dało o sobie znać lekkie zmęczenie zawodników.  Po wygranych 3:0 z Koreą Południową (w piątek w katowickim Spodku) i Rosją (w sobotę w TAURON Arenie Kraków), tym razem Polacy oddali ekipie „Klonowego Liścia” jednego seta.

- Świetne, że wygraliśmy trzy mecze. Nie spodziewałem się tego akurat w tym momencie. Najważniejsze było to,  że wszyscy zawodnicy otrzymali szansę gry. Każdy atakujący mógł wystąpić w jednym meczu. Nie mam jeszcze  zbyt wiele do powiedzenia, musimy dużo pracować, ale dzieją się pozytywne rzeczy. Jestem zadowolony z całego turnieju. Nie wiem,  czy za kilka dni znów  zagramy tak świetny turniej. Jeśli tak się stanie, będę mile zaskoczony. Powołam kolejnych zawodników.  W Polsce mam bogactwo wyboru, ale to jest mój pozytywny problem – powiedział po zakończeniu zmagań w Krakowie trener reprezentacji Polski Vital Heynen.
Nie byłby sobą, gdyby nie zażartował: - Przed turniejem w Łodzi napiszę nazwiska na kartkach, włożę je do mojej wędkarskiej skrzynki i wylosuję czternastkę.

A tak na serio, na pewno w Atlas Arenie pojawią się na boisku kolejni atakujący: Bartosz Kurek i Maciej Muzaj.
Na tej pozycji aż pięciu graczy rywalizuje o nominacje na wrześniowe mistrzostwa świata w Bułgarii i we Włoszech, gdzie Polacy będą bronić tytułu wywalczonego w 2014 roku przed własną publicznością.

Z tamtej „złotej drużyny” w Katowicach i Krakowie zobaczyliśmy pięciu siatkarzy: obecnego kapitana, przyjmującego Michała Kubiaka, rozgrywającego Fabiana Drzyzgę, środkowego Piotra Nowakowskiego, libero Pawła Zatorskiego i atakującego Dawida Konarskiego.

W niedzielę, po meczu przeciwko Kanadzie pochwały zbierał Damian Schulz – właśnie jeden z pięciu atakujących. Potwierdził dobrą postawę z sezonu ligowego.
Wiele udanych akcji miał także przyjmujący Aleksander Śliwka.

Polska – Kanada 3:1 (25:21, 26:24, 21:25, 25:17)

W drugim niedzielnym spotkaniu Siatkarskiej Ligi Narodów rozegranym w TAURON Arenie Kraków Rosjanie pokonali Koreę Południową 3:0 (28:26, 25:21, 25:15).

Fot. MCH/ZIS