Kolarze na start: rowerowa sobota na Błoniach Krakowskich

Już jutro, w sobotę, 12 maja, na Błoniach Krakowskich odbędzie się pierwsza z tegorocznych edycji cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. W tym roku, przy okazji tej imprezy zostanie również zorganizowany wyścig dla dzieci i młodzieży o Puchar Ministra Sportu i Turystyki.

- Kraków od lat jest dla nas miejscem szczególnym i bardzo przyjaznym. Bardzo się cieszę widząc tysiące amatorów kolarskiej przygody w Krakowie, którzy przychodzą na maratony, startują, walczą, kibicują, tworzą atmosferę i pokazują sobie oraz wszystkim, że kolarstwo jest piękne – mówi dyrektor Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych Czesław Lang.

Rywalizacja kolarzy odbywać się będzie na czterech dystansach: Rodzinna Parada (8 km), Mini (24 km), Medio (64 km) i Grand Fondo (89 km). O godz. 11:00 na trasę wyruszą uczestnicy zmagań na najdłuższym z nich, następnie przewidziane są sektorowe starty kolejno Medio i Mini, a na koniec przejazd rozpocznie Rodzinna Parada. Trasa wszystkich dystansów zostanie zamknięta o godz. 16:00.

Mapę, profile wysokościowe i informacje na temat zmian w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej podczas imprezy można znaleźć TUTAJ.

Strona internetowa cyklu: www.viennalifemaraton.pl

Poza rywalizacją w ramach Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe, w Krakowie po raz pierwszy w tym sezonie dzieci i młodzież powalczą w wyścigu o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. Zawody rozgrywane pod hasłem „Szukamy kolarskich talentów” zostały zapoczątkowane przed niespełna rokiem w Kwidzynie. Okazały się tak popularne, że w tym roku zamiast jednej odbędą się aż cztery edycje – kolejno w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i finałowa w Kwidzynie.

Wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki to szeroko zakrojona akcja popularyzująca kolarstwo wśród najmłodszych. Zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej to jedna strona medalu, druga to właśnie wyszukiwanie najzdolniejszych tak, aby wychowywać następców Rafała Majki, Michała Kwiatkowskiego czy Mai Włoszczowskiej. Każdy startujący otrzyma pamiątkowy medal, koszulkę oraz numer startowy, a najlepsi – we wszystkich kategoriach klasyfikacji generalnej po czterech wyścigach – także koszulki kolarskie i Puchary Ministra.

Fot. MCH/ZIS