Klub Sportowy Wanda nowym gospodarzem hali na Suchych Stawach

29 czerwca 2011 roku reprezentujący Gminę Miejską Kraków Krzysztof Kowal - Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Grzegorz Silczuk - Prezes Zarządu Klubu Sportowego Wanda i Zdzisław Otręba - Dyrektor tego klubu podpisali umowę o oddanie w dzierżawę na czas nieoznaczony nieruchomości przy ulicy Tadeusza Ptaszyckiego 4, na której znajdują się: hala sportowa, sale treningowe i szatnie, pomieszczenia administracyjne oraz inne obiekty sportowo-rekreacyjne.

Podstawą zawarcia umowy, która zacznie obowiązywać od dnia wydania obiektu, jest Zarządzenie Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 2 czerwca 2011 roku w sprawie przeznaczenia wspomnianej nieruchomości, stanowiącej własność Gminy Miejskiej Kraków do oddania w dzierżawę w trybie bezprzetargowym.

Podczas uroczystości, z udziałem Józefa Pilcha - Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krakowa i Urszuli Filipowicz - Zastępcy Dyrektora ZIS ds. Infrastruktury i Imprez Sportowych, Dyrektor Kowal powiedział: - Doświadczenia z naszego pierwszego wspólnego przedsięwzięcia, jakim jest basen po Ośrodku Sportu i Rekreacji „Krakowianka" napawają optymizmem. Z powodzeniem organizujemy też wspólnie turniej siatkówki plażowej i zawody żużlowe. Teraz przed Wandą największe wyzwanie - zagospodarowanie rozległego terenu sportowo-rekreacyjnego oraz odnowienia i zmodernizowania dużej hali sportowej, aby służyła jak niegdyś - siatkówce, piłce ręcznej i innym dyscyplinom. Jest więc co robić. Miasto pomoże w miarę swoich możliwości, ale trzeba szukać również zewnętrznych źródeł finansowania, wsparcia sponsorów, którzy zainwestowaliby w ten obiekt. Naszym celem jest stworzenie godziwych warunków do rozgrywania meczów I ligi siatkarzy. Warunki umowy są standardowe, takie jak dla wszystkich klubów i stowarzyszeń sportowych. Niskie opłaty nakładają obowiązek utrzymywania i modernizowania obiektu.

- Ta umowa jest dowodem zaufania, jakim darzy nas Miasto i Zarząd Infrastruktury Sportowej - stwierdził Prezes Silczuk. - Myślę, że podołamy nowemu zadaniu. Na pewno spróbujemy w ciągu roku, dwóch lat odbudować ten obiekt. Chcemy, żeby znów był tłumnie odwiedzany przez dzieci i młodzież uprawiającą tam sport oraz mieszkańców, którzy będą oglądać znów atrakcyjne widowiska sportowe. Już 7 września zapraszamy na pokazowy mecz naszych siatkarzy z trzecim zespołem PlusLigi Asseco Resovią.

Wiceprzewodniczący RMK Józef Pilch zapowiedział natomiast powrót na Suche Stawy piłkarzy ręcznych. Pojawił się nawet pomysł aby hali nadać imię brązowego medalisty olimpijskiego z Montrealu Alfreda Kałuzińskiego.

[galeria:359]