Kibicuj biegaczom i podziwiaj piękno Krakowa!

Wielkimi krokami zbliża się termin tegorocznej edycji ?Biegu Trzech Kopców ". Przypomnijmy, że biegacze ruszą na trasę 4 października. Prowadzi ona przez wyjątkowe miejsca Krakowa i przebiega pomiędzy trzema kopcami - Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Po drodze zawodnicy zetkną się ze sporym kawałkiem historii miasta. Wyruszą z Podgórza, ze Wzgórza Lasoty, przebiegną przez tamtejszy Rynek, następnie pokonają duży odcinek bulwarami Wisły, mijając po drodze Wawelskie Wzgórze i dotrą nimi aż na Salwator, skąd wyruszą już w stronę Kopca Kościuszki, a potem Lasem Wolskim wbiegną na Wzgórze Sowiniec, pod Kopiec Piłsudskiego. Wszystkich, którzy nie zdecydują się zmierzyć z mającą około 13 km długości trasą zapraszamy do oglądania biegu! Startującym na pewno będzie o wiele łatwiej pokonać jego trudy, jeżeli będą ich Państwo wspierać swoim dopingiem. Początek imprezy planowany jest na godz. 10:30, a jej zakończenie na godz. 13.

Trasa „Biegu Trzech Kopców" obfituje również w imponujące walory krajobrazowe. Dlatego warto na nią zajrzeć, nawet przy okazji spaceru czy zwiedzania Krakowa. Niech nie będą Państwo zaskoczeni widokiem dużych grup biegaczy, chociażby na Bulwarach Wiślanych, w to niedzielne przedpołudnie.

Prosimy, aby byli Państwo życzliwie nastawieni do rywalizujących o zwycięstwo w III Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Krakowa w Biegu Górskim i mobilizowali ich do walki ze słabościami i z trasą. O wyrozumiałość prosimy też rowerzystów, którzy podczas trwania imprezy mogą napotkać biegaczy na swoich ulubionych ścieżkach.