Kaski i buty kolarskie dla następców Rafała Majki

Efektowne kaski i wygodne buty kolarskie oraz bidony otrzymali następcy Rafała Majki - triumfatora 71. Tour de Pologne i najlepszego w klasyfikacji górskiego ubiegłorocznego Tour de Pologne podczas spotkania w siedzibie WLKS Krakus Swoszowice.

 

Sprzęt ufundowany przez firmę Specialized podopiecznym Zbigniewa Klęka przekazał Rafał Majka w towarzystwie przedstawiciela producenta na Polskę Arkadiusza Marciniaka. Z tej okazji odbyła się też prezentacja unikatowego roweru w kropki przygotowanego dla czołowego kolarza grupy Tinkoff Saxo na pamiątkę sukcesów w Tour de France 2014.

 

Środowa uroczystość jest kolejnym dowodem na to, jak bardzo Rafał Majka interesuje się losami sekcji, w której rozpoczął piękną sportową karierę. To także wyrazy sympatii i uznania zawodnika dla pierwszego trenera.

 

Dziewczęta i chłopcy z nieukrywaną radością dokonywali przymiarek kasków. O tym, kto z nich będzie zakładał nowy sprzęt  podczas wyścigów zadecyduje trener Klęk na podstawie wyników i postępoów, jakich dokonali w ostatnim sezonie. 

 

WLKS Krakus otrzymał 20 kompletów kasków i butów oraz bidony.

 

Fot. JS/ZIS