Kapitan Sobolewski na wysokości zadania

Kapitan piłkarzy Wisły Kraków, Radosław Sobolewski był pierwszoplanową postacią rozegranego w niedzielę, 17 marca na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana meczu ekstraklasy z Pogonią Szczecin, zakończonego zwycięstwem gospodarzy 2-0 (1-0).

Indywidualną akcję w 37 min Sobolewski przypieczętował mocnym strzałem z ostrego kąta, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. W 82 min to Sobolewski wywalczył piłkę na środku, zagrał na lewo skrzydło do Patryka Małeckiego, który dokładnie podał do znajdującego się przez bramką Cwetana Genkowa. Bułgar nie zmarnował okazji.

Trener „Białej Gwiazdy" Tomasz Kulawik przyznał, że pod koniec spotkania jego podopieczni opadli nieco z sił, ale przypomniał, że wielu z nich w ciągu trzech ostatnich tygodni rozegrało aż sześć meczów - cztery  ligowe i dwa pucharowe. .

W tabeli Wisła jest dziewiąta (26 pkt w 19 występach), prowadzi Legia Warszawa (40) przed Lechem Poznań (36) i Polonią Warszawa (32).

W poniedziałek, 18 marca dojdzie w ekstraklasie do konfrontacji dwóch najbliższych rywali zespołu z Reymonta Piasta Gliwice i Lechii Gdańsk. 1 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny, godz. 16.00) wiślacy zmierzą się na wyjeździe z Lechią natomiast 7 kwietnia (niedziela, godz. 17.00) zagrają w Krakowie z Piastem.