Kanadyjkarze Pochwała ze Szczepańskim i bracia Brzezińscy w finale

Dwie polskie załogi: Marcin Pochwała/Piotr Szczepański i Filip Brzeziński/Andrzej Brzeziński popłyną w niedzielnym finale kanadyjek-dwójek (C-2) podczas odbywających się w Krakowie Mistrzostw Europy w Kajakarstwie Slalomowym.

W przedpołudniowych przejazdach najlepiej spisali się Czesi Ondrej Karlovsky/Jakub Jane, którzy mimo 2 karnych sekund zdecydowali wyprzedzili Słowaków: Pavola i Petera Hochstornerów oraz Petera i Ladislava Skantarów. Do walki o medale powinni się też włączyć broniący tytułu, Czesi Jaroslav Volf/Ondrej Stepanek.

Polscy kibice nadal liczą na wysokie miejsce Pochwały i Szczepańskiego, którzy awansowali do finału z ósmym rezultatem. A może o miłą niespodziankę postarają się bracia Brzezińscy, którzy uzyskali dziewiąty czas.

Słabo wypadli mistrzowie olimpijscy z Londynu: Tim Baillie i Etienne Stott (odległa 19. pozycja), jeszcze gorzej mistrzowie świata juniorów, Czesi Jonas Kaspar/Marek Sindler (24. Miejsca na 25 startujących załóg). Dominik Węglarz/Dariusz Chlebek mieli 15. wynik.


Fot. MCH/ZIS