Kanada z trenerem Antigą uzupełnia skład uczestników XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Prowadzony przez mistrza świata z reprezentacją Polski, Francuza Stephane’a Antigę zespół Kanady został ostatnim uczestnikiem tegorocznego, XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Ekipa spod znaku klonowego liścia wystąpi w turnieju organizowanym od 11 do 13 sierpnia 2017 roku w TAURON Arenie Kraków wraz z Polską, Francją i Rosją.

Tym samym, jubileuszowa edycja tego najbardziej prestiżowego siatkarskiego turnieju na świecie, będzie najsilniej obsadzona w historii! Wszyscy uczestnicy zajmują miejsca w czołowej dziesiątce światowego rankingu FIVB (Polska – 2., Rosja – 5., Kanada – 8., Francja – 9.), a to sytuacja bez precedensu. Tak mocni przeciwnicy gwarantują biało-czerwonym znakomite przetarcie przed Mistrzostwami Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2017.

Kanadyjski zespół ma w Polsce wielu sympatyków za sprawą grających w PlusLidze reprezentantów tego kraju, ale także dzięki nowemu selekcjonerowi drużyny spod znaku klonowego liścia. W polskich klubach grali lub grają byli i aktualni kanadyjscy kadrowicze. To: Dan Lewis, Justin Duff, Dallas Soonias, Gavin Schmitt, John Gordon Perrin, Frederic Winters czy Jason DeRocco.

   - Nie przekreślałbym szans Kanadyjczyków w Memoriale. Z nową werwą i z nowym trenerem mogą okazać się niespodzianką – mówi wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera Cezary Mróz.

Dla reprezentacji Kanady będzie to drugi występ w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Wcześniej występowała w IV edycji, w 2006 roku, kiedy to impreza rozgrywana była w Olsztynie, Iławie i Ostródzie. Kanadyjczycy zajęli wtedy trzecie miejsce.

Fot. MCH/ZIS