Kajakarze z całego świata walczyli o Puchary PMK

Kajakarze slalomowi ze wszystkich stron świata rywalizowali w Międzynarodowych Regatach w Kajakarstwie Slalomowym o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, które w miniony weekend, 11 i 12 czerwca odbyły się na torze kajakarstwa górskiego w OSiR KOLNA.

W tym roku impreza była generalnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata Juniorów i U23, które zorganizowane zostaną na krakowskim obiekcie w dniach 11-17 lipca. Stąd obecność na Kolnej nie tylko europejskich ekip: z Niemiec, Włoch, Ukrainy, Rosji, Czech, Słowacji, Słowenii, Austrii, Szkocji, Holandii, ale także przedstawicieli takich państw jak USA, Kanada czy Nowa Zelandia. Liczny zespół przysłali nawet Chińczycy, a ich zawodnicy startowali w łódkach pożyczonych od reprezentantów Polski.

Zmagania o Puchary Prezydenta Miasta Krakowa toczyły się w kategoriach juniorskich i seniorskich. Biało-czerwoni wypadli bardzo dobrze na tle młodych rywali, zwyciężając w konkurencjach C1M Juniorów (Kacper Sztuba z SMS/AZS Kraków), K1M Juniorów (Jakub Brzeziński, również z SMS/AZS Kraków) oraz K1K Juniorek (Sara Ćwik z KS Start Nowy Sącz). Grono zwycięzców wśród juniorów uzupełnili Słowaczka Sona Stanovska (C1K) i czeski duet Vojtech Heger/Tomas Heger (C2M).

W kategoriach seniorskich triumfowali: Kirył Setkin z Rosji (C1M), Brigit Ohmayer z Niemiec (C1K), Simon Brus ze Słownenii (K1M), Selina Jones z Niemiec (K1K) i para Niklas Hecht/Alexander Weber (C2M), także zza naszej zachodniej granicy.

Wyniki finałów Międzynarodowych Regat w Kajakarstwie Slalomowym o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa 2016 znajdują się w załączeniu.

Fot. MCH/ZIS