Kajakarze górscy popłynęli na rzecz WOŚP

W niedzielę, 10 stycznia na krytej części Toru Kajakarstwa Górskiego w Krakowie (Ośrodek Sportu i Rekreacji ?Kolna") odbyły się II Noworoczne Regaty w Slalomie Równoległym o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Kajakarze górscy popłynęli na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Podczas zawodów wolontariusze zbierali datki, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla klinik onkologicznych, koniecznego do pomocy dzieciom z chorobami onkologicznymi. Zawodnicy startowali w czterech konkurencjach - K-1 M (kajaki jedynki mężczyzn), K-1 K (kajaki jedynki kobiet), C-1 M (kanadyjki jedynki mężczyzn) i C-2 M (kanadyjki dwójki mężczyzn). Rywalizacja była bardzo emocjonująca, gdyż kajakarze zmagali się nie tylko z czasem, ale również bezpośrednio z przeciwnikami. Zwycięzcy zostali wyłonieni w systemie pucharowym (dwa przejazdy równoległe, wygrywali ci, którzy uzyskali lepszy łączny czas obu slalomów). Puchary i nagrody wręczali Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Elżbieta Lęcznarowicz, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal, Dyrektor Wydziału Sportu i Inicjatyw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa Barbara Mikołajczyk, Prezes Krakowskiego Klubu Kajakowego Andrzej Dąbrowski i inni oficjele.

Pięknym gestem wykazał się Dariusz Popiela, zdobywca pucharu za najlepszy wynik sportowy w imprezie, a także triumfator konkurencji K-1 M. Przekazał on na licytację pamiątkową koszulkę z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2008, których był uczestnikiem i zajął ósme miejsce w swojej koronnej konkurencji. Uzyskana kwota (400 zł) zasiliła konto WOŚP. Następnie Pan Dariusz po raz kolejny potwierdził, że jest nie tylko wyśmienitym sportowcem, ale też, że ma wielkie serce i wszystkie nagrody wywalczone w niedzielnych regatach przekazał na rzecz WOŚP.
Atak zimy nie przeszkodził przedstawicielom Krakowskiego Klubu Agility Hiport, działającego przy Sekcji Szkolenia Krakowskiego Związku Kynologicznego w Polsce oddział Kraków w przeprowadzeniu pokazu szkolenia psów, które radośnie popisywały się swoimi umiejętnościami na zaśnieżonym torze przeszkód, ani członkom Krakowskiego Klubu Jazdy Konnej w zaprezentowaniu umiejętności jazdy na ich wspaniałych wierzchowcach. Chętni mogli natomiast przejechać się na kucykach. Mimo zimna i opadów śniegu, impreza była bardzo udana i wszyscy z uśmiechem nosili przyklejone na piersi serduszka świadczące o wspieraniu WOŚP.

Wyniki:

K-1 M (kajaki jedynki mężczyzn):

1. Dariusz Popiela (KS Spójnia Warszawa)
2. Jakub Chojnowski (AZS Kraków)
3. Rafał Polaczyk (KKK Kraków)
4. Łukasz Polaczyk (KKK Kraków)

K-1 K (kajaki jedynki kobiet):

1. Joanna Mędoń (UKS Spływ Sromowce Wyżne)
2. Agnieszka Nosal (AZS Kraków)
3. Anna Ingier (KS Start Nowy Sącz)
4. Monika Liptak (UKS Spływ Sromowce Wyżne)

C-1 M (kanadyjki jedynki mężczyzn):

1. Grzegorz Wójs (KKK Kraków)
2. Grzegorz Hedwig (KS Start Nowy Sącz)
3. Konrad Bobrowski (KS Start Nowy Sącz)
4. Wojciech Pasiut (KS Start Nowy Sącz)

C-2 M (kanadyjki dwójki mężczyzn):

1. Paweł Sarna, Dawid Dobrowolski (KKK Kraków)
2. Piotr Szczepański, Marcin Pochwała (KKK Kraków)
3. Patryk Brzeziński, Dariusz Chlebek (SMS)
4. Filip Brzeziński, Andrzej Brzeziński (SMS)