Kadra futsalu chwali sobie KOLNĄ

W dniach 19-25 października w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA odbyło się zgrupowanie reprezentacji Polski w futsalu. Piłkarze i trenerzy są bardzo zadowoleni z warunków, jakie stwarza im ten kompleks. ? Zastanawiamy się na tym, czy nie uczynić tego miejsca naszym stałym centrum treningowym. Myślę, że nasze szefostwo ? czyli władze Polskiego Związku Piłki Nożnej ? będzie coś w tym temacie robiło ? mówi II trener kadry, krakowianin Gerard Juszczak. Mamy tutaj wszystko, co jest nam potrzebne, a to tego przyjazne ceny i kierownictwo ośrodka. Jest to fajny kompleks i uważam, że trafnie go wybraliśmy jako bazę treningów ? dodaje asystent selekcjonera, Czecha Vlastimila Bartoska.

Trener Juszczak nie ukrywa, że OSiR KOLNA bardzo spodobał się zawodnikom, sztabowi reprezentacji, a także Przewodniczącemu Wydziału Futsalu PZPN Andrzejowi Hendrzakowi. - Najważniejsze jest, że mamy tu wszystko na miejscu: hotel, halę treningową, odnowę, basen, wyśmienicie wyposażoną siłownię i salę audiowizualną. Z hali do hotelu nie musimy nawet przechodzić przez pole, tylko przemieszczamy się przejściem górnym- opowiada Juszczak. Co prawda zawodnicy narzekają, że nie ma w pobliżu sklepów, ale dla nas - kadry szkoleniowej jest to plus, bo nie ma włóczenia się po centrach handlowych, tylko reprezentanci się koncentrują. Mogą się wyciszyć, a niczego im na Kolnej nie brakuje - twierdzi trener.

Podczas pobytu w OSiR KOLNA futsalowa kadra Polski rozegrała dwa nieoficjalne spotkania sparingowe - z Kupczykiem Darkomp Kraków i z FC Jango Katowice.

[galeria:277]