Już 16 września Krakow Business Run: 205 sztafet pobiegnie dla Justyny

W niedzielę, 16 września 1025 biegaczy z 95 małopolskich firm weźmie udział w charytatywnej sztafecie Krakow Business Run by pomóc Justynie Topie, podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Jednym z organizatorów tego niezwykłego wydarzenia jest Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

W przygotowanie i przeprowadzenie pierwszego biznesowego biegu sztafetowego mocno zaangażowała się Gmina Miejska Kraków, reprezentowana przez ZIS, podejmując współpracę z Fundacją Poza Horyzonty, Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre Poland sp. z o.o. i Luxoft Poland Sp. z o.o. Wpływy z opłat startowych zostały przeznaczone na zakup protezy nogi dla Justyny Topy, która w niedzielę pojawi się na Rynku Głównym, gdzie w pobliżu ulicy Szewskiej usytuowano start, strefę zmian i metę Krakow Business Run.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, za pośrednictwem Agnieszki Pleti, Dyrektor Fundacji Poza Horyzonty, Justyna Topa przekazała podziękowania, powołując się na słowa ks. Jana Twardowskiego w jednym z wierszy „Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno": - Dla mnie to okno otworzył, kiedy pomógł mi wstać ze szpitalnego łóżka, a teraz otwiera je szerzej i za tym oknem postawił wielu dobrych ludzi, którym nie jest obojętny mój los, którzy całym sercem zaangażowali się, aby mi pomóc. Wyrażam za to Państwu wielką wdzięczność.

Jak podkreśliła Magdalena Sroka, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, nigdy jeszcze nie było w naszym mieście i w Polsce takiej imprezy sportowej, organizatorom której udało się z tak dużym sukcesem połączyć współpracę biznesu z sektorem publicznym: - Cieszę się, że w tym przypadku jest to coś więcej niż tylko pomaganie, ale rzeczywista realizacja jednego wspólnego przedsięwzięcia.

- Miała być mała impreza i nagle zrobiło się z tego wielkie wydarzenie. Aby nie zatrzymywać się w bieganiu, zapraszam już dziś wszystkich chętnych na VI Bieg Trzech Kopców, który odbędzie się 7 października - zachęcała do kolejnego sportowego wyzwania Urszula Filipowicz, Zastępca Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Podczas Krakow Business Run każdy biegacz z pięcioosobowej sztafety pokona 3 800 m z Rynku Głównego przez Sławkowską, Planty w kierunku Barbakanu, a potem do Wawelu, wokół Wzgórza Wawelskiego , przez Podzamcze, Planty, Wiślną do Rynku Głównego.

Taka trasa nie spowoduje poważniejszych utrudnień w ruchu, wyłączone zostaną jedynie ulice: Św. Idziego i Podzamcze. W kilku newralgicznych punktach, na przecięciach dróg o płynność ruchu zadbają policjanci, będą ich wspomagać żandarmi, strażnicy miejscy i pracownicy ochrony. Nad tym, aby Krakow Business Run przebiegał bezpiecznie czuwać będzie około 200 osób.

Oprócz rywalizacji sportowej, przewidziano szereg innych atrakcji - występy popularnych wokalistów i zespołów muzycznych, gry i zabawy dla dzieci (poniżej, w załączeniu szczegółowy program).

Więcej informacji na stronie: www.krakowbusinessrun.pl .

[galeria:456]
Fot. MCH/ZIS