Joe Hart, Phil Jagielka i Jordan Henderson z wizytą na krakowskim ?Orliku? przy ulicy Grochowskiej

Największą atrakcją dla uczestników, zorganizowanego w niedzielę, 17 czerwca na ?Orliku? przy ulicy Grochowskiej turnieju piłkarskiego Umbro Cup było spotkanie z trójką reprezentantów Anglii. Bramkarz Manchesteru City Joe Hart oraz pomocnicy Phil Jagielka z Evertonu i Jordan Henderson z FC Liverpool nie tylko rozdawali autografy i pozowali do wspólnego zdjęcia, ale rozegrali też z grupą adeptów futbolu pokazowy mecz.

W niedzielnej rywalizacji wzięło udział sześć drużyn z krakowskich „Orlików" z ulic: Na Błonie, Grochowskiej, Pszczelnej, Urzędniczej, Fortecznej oraz osiedla na Wzgórzach. Po meczach w grupach, odbyły się półfinały i finał. Triumfatorem turnieju został zespół „Orlika" z ulicy Na Błonie.

Występy młodych zawodników bardzo mocno przezywali ich sportowi opiekunowie oraz rodzice. Mimo upału, kilkuletni gracze żwawo poruszali się po boisku, niektórzy wykazywali się sporymi już umiejętnościami.

Wszyscy otrzymali nagrody - koszulki i piłki od firmy Marketing Investment Group - właściciela salonów Umbro w Polsce. Umbro to marka sprzętu, z którego od lat korzysta piłkarska reprezentacja Anglii. Wizyta Joe Harta, Phila Jagielki i Jordana Hendersona na „Orliku" przy Grochowskiej była też jednym z działań Football Association na rzecz społeczności lokalnych podczas EURO 2012,
Efektem niedzielnego turnieju Umbro Cup stało się również przekazanie przez Marketing Investment Group każdemu z czternastu krakowskich „Orlików" po 100 piłek Umbro.

Uczestnicy imprezy mocno zaskoczyli Jordana Hendersona, odśpiewując mu „Sto lat", bo właśnie 17 czerwca 2012 roku piłkarz Liverpoolu skończył 22 lata.

Po południu na piłkarskiej murawie przy Grochowskiej zmierzyli się dziennikarze z Małopolski i z Anglii. Zwycięzyli gospodarze 7-6 (4-5).