Jeszcze w sierpniu w Krakowie XII Memoriał Huberta Wagnera - próba generalna przed MŚ

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się w piątek 28 lutego w Magistracie z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wiceprezes PZPS Artur Popko poinformował Prezydenta Majchrowskiego o przygotowaniach do FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.

Bezpośrednio przed rozpoczęciem pierwszych, historycznych, polskich siatkarskich mistrzostw globu odbędzie się w Krakowie XII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera – legendarnego trenera mistrzów świata – 1974 i mistrzów olimpijskich – 1976.  Prezes Artur Popko zaproponował, by w 40. rocznicę mistrzostwa świata wywalczonego przez polskich siatkarzy, ich następcy sposobiący się do najważniejszego wydarzenia sportowego w Polsce rozegrali Memoriał w Kraków Arenie w Czyżynach. W turnieju, który rozpocznie się 16 a zakończy 18 sierpnia tego roku zagra reprezentacja Polski i czołowe zespoły świata. Udział potwierdzili  już mistrzowie olimpijscy z Londynu  Rosjanie oraz Bułgarzy. Wszystkie zespoły wystąpią w Krakowie w najsilniejszych składach.

 

Krakowski sprawdzian będzie dla jej uczestników próbą generalną przed mistrzostwami świata, które rozpoczną się 30 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie i potrwają do 21 września.

 

Między Memoriałem a FIVB Mistrzostwami Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014, od 26 od 29 sierpnia w Krakowie odbędą się Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn, w których wystartuje cała krajowa czołówka.

 

Jako Miasto-Gospodarz tegorocznych Mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014, Kraków podejmie w pierwszej fazie turnieju (31.08.-7.09.) drużyny grupy D: Włochy, Francję, Belgię, Iran oraz dwie ekipy Strefy NORCECA (Ameryka Północna, Środkowa i Karaiby), w tym najprawdopodobniej utytułowaną reprezentację USA.   

 

Podczas dpiątkowego spotkania ustalono, że z uwagi na przyznanie Krakowowi organizacji XII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, spotkania trzeciej fazy MŚ zostaną rozegrane w Katowicach i Łodzi.

 

PZPS zaproponował Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu przeprowadzenie w Krakowie  Finału Ligi Światowej w 2015 lub 2016 roku.

 

To kolejny dowód na to, że Kraków Arena ma wielką szansę stać się mekką polskiej i międzynarodowej siatkówki, dyscypliny sportu cieszącej się ogromną popularnością wśród kibiców, zapewniającej świetną zabawę, wywołującej pozytywne emocje.

 

Już 20 czerwca w Kraków Arenie mecz Polska - Brazylia, w ramach rozgrywek Ligi Światowej 2014, uświetni inaugurację sportowej działalności hali w Czyżynach.