Jesienny Test Coopera na stadionie AWF Kraków

Już w najbliższą sobotę, 17 października, w godz. 9:30-15:00 na stadionie krakowskiej AWF zostanie zorganizowany Test Coopera. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją formę przed startem w 2. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim!

 

 

 

 

Nie prześpijcie tej okazji na sprawdzian Waszej formy. To ostatnia szansa by „przetrzeć się” przed półmartonem. Taki relatywnie krótki bieg (tylko 12 minut) na tydzień przed startem to fantastyczny bodziec podnoszący naszą wydolność. Tego nie zrobicie na żadnym treningu.

Rejestracja on-line jest możliwa poprzez formularz rejestracyjny zamieszczony na stronie internetowej www.masterskrakow.pl.

Uczestnicy testu rywalizować będą na w  seriach 50-osobowych. Starty co około 20 minut.

Test Coopera to jedna z najprostszych prób wysiłkowych na świecie, która pomoże Wam określić swoją formę. Polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu na 400-metrowej bieżni stadionu. Będzie również możliwość  wypożyczenia monitora pracy serca – sport testera. W czasie próby na bieżąco będzie można śledzić poziom tętna oraz otrzymać wskazówki z jakim tempem można przebiec 2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Po próbie, trenerzy doradzą Wam jak powinniście wystartować w półmaratonie. To długi bieg i odpowiedni dobór tempa oraz taktyki ma kolosalne znaczenie.

Dodatkowo, odpowiednia interpretacja wyników próby może pomóc w określeniu indywidualnej wydolności tlenowej, która jest najważniejszą cechą w treningu wytrzymałościowym. Korzystając z wyników Testu Coopera można wyznaczyć tzw. VO2max, który dla organizmu jest miarą szybkości pochłaniania tlenu. A te dane na pewno przydadzą się Wam w treningach jesiennych – tak by były one skuteczne.

Nad przebiegiem Testu Coopera będą czuwać trenerzy AZS AWF Kraków Masters.

Termin: 17 października (sobota) w godz. 9:30-15:00

Miejsce: stadion lekkoatletyczny Akademii Wychowania Fizycznego przy Al. Jana Pawła II 78 w Krakowie.

Zapraszamy!