Jerzy Dudek SIEMACHA Cup dla młodych Anglików

Pierwszy turniej Jerzy Dudek SIEMACHA Cup, który został rozegrany w sobotę, 27 maja w Krakowie na Suchych Stawach, zakończył się sukcesem młodych piłkarzy Jamie Carragher Foundation 23.

Podopieczni Fundacji znakomitego, wieloletniego gracza jednego z najsłynniejszych klubów angielskich Liverpool FC, w którym z ogromnym powodzeniem występował także polski bramkarz Jerzy Dudek, w końcowej klasyfikacji wyprzedzili gospodarzy imprezy – AS Progres i swoich rodaków z zespołu Liverpool Schoolboys. W sumie, na boiskach przy ul. Ptaszyckiego rywalizowało 8 drużyn.

Ciekawe mecze w atrakcyjnej oprawie były świetną promocją Krakowa i działającej od jesieni 2012 roku – pod patronatem Jerzego Dudka – Akademii Sportu Progres.

W uroczystości otwarcia turnieju uczestniczyli Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal i Prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Niemiec, którzy wzięli również udział w konferencji prasowej, a wraz z Przewodniczącym Zarządu Stowarzyszenia SIEMACHA, ks. Andrzejem Augustyńskim i Jerzym Dudkiem również w interesującym panelu dyskusyjnym.

Dorobek AS Progres przedstawił Prezes Maciej Malski. Na uwagę zasługuje 4. miejsce w piłkarskiej Centralnej Lidze Juniorów w sezonie 2016/17.  Dodać należy, że ostatnio, były zawodnik AS Progres Wojciech Słomka zadebiutował w barwach Wisły Kraków w ekstraklasie, a Dominik Zawadzki awansował z Puszczą Niepołomice do I ligi. Z kolei, bramkarzem  Dorianem Ciężkowskim zainteresował się  Hellas Werona i utalentowany 16 latek ma kontynuować przygodę z futbolem we Włoszech.

Miłym akcentem wydarzenia na obiektach Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta było wręczenie przez ks. Andrzeja Augustyńskiego i Jerzego Dudka koszulek Liverpool FC zaproszonym Gościom.

Fot. ŁM, JS/ZIS