Jacek Kasprzyk: gorące i perfekcyjne mistrzostwa

Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej ds. Sportowych i Szkolenia Jacek Kasprzyk nie kryje satysfakcji z poziomu sportowego i organizacyjnego tegorocznego ORLEN Finału Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Kraków 2015.

O przebiegu turnieju rozmawiamy po sobotniej dekoracji medalistek w rywalizacji pań. Razem z Jackiem Kasprzykiem nagrody wręczali i gratulacje składali: Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal oraz Wiceprezes i Sekretarz Generalny PZPS Andrzej Lemek.

 

- To w Krakowie po raz drugi z  rzędu odbywa się  ORLEN Finał Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. W tym roku rzuca się w oczy duża liczba kibiców oglądających zawody, żywo reagujących na grę.

- Dodałbym jeszcze, że są to gorące mistrzostwa. W turnieju kobiet nie było niespodzianek. Wygrała najlepsza para Monika Brzostek/Kinga Kołosińska. Bardzo liczyny na to, że ta para wystąpi w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Organizacyjnie impreza została perfekcyjnie przygotowana. Dziękujemy władzom Miasta Krakowa i Zarządowi Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Na pewno, w tym roku wszystko dopisało, może tylko temperatura była o 5-6 stopni Celsjusza za wysoka, ale takiej scenerii, takiej pogody potrzebuje właśnie siatkówka plażowa. Najważniejsze, że obyło się bez poważniejszych kontuzji, bez wstrząsów termicznych. Dziewczyny zakończyły walkę o medale w niezłym stanie psycho-fizycznym. Mam nadzieję, że podobnie będzie w zmaganiach mężczyzn. Zanosi się na ciekawy finał. Jeśli chodzi o panów, na arenie międzynarodowej stawiamy im poprzeczkę jeszcze wyżej i chcielibyśmy, żeby dwie pary zagrały w Rio.


- Polska siatkówka plażowa robi szybkie postępy, Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel startowali już w igrzyskach w Londynie, rośnie kolekcja tytułów i medali w mistrzostwach świata i Europy w kategoriach juniorskich i młodzieżowych. To powinno się przełożyć na sukcesy seniorskie.

- Nie jesteśmy jeszcze potęgą, ale liczymy się na rynku. Z naszymi duetami chcą wszyscy najlepsi sparować, przyjeżdżają także na turnieje do Polski. Za dziesięć dni rozpocznie się Grand Slam w Olsztynie. Tam będzie cała czołówka światowa kobiet i mężczyzn. Tu w Krakowie mamy wszystkich najlepszych w Polsce, nie zabrakło nikogo.


- Sympatycy siatkówki plażowej natychmiast to zauważyli i zapełnili trybuny. Prestiżu dodały imprezie także transmisje telewizyjne, cała Polska może oglądać wydarzenia na boiskach kompleksu Klubu Sportowego Wanda.

- Wiemy, że kibice w Krakowie są  bardzo wymagający. Przekonaliśmy się o tym również podczas meczów siatkówki halowej w nowoczesnej TAURON Arenie Kraków.  Gdy dowiedzieli się, kto gra w ORLEN Finale Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej przyszli na turniej. Dla mnie bardzo miłą niespodzianką była duża frekwencja na decvdujacych spotkaniach kobiet. W niedzielę, gdy o medale powalczą mężczyźni, może zabrakną miejsc na widowni.

 

Rozmawiał: Jerzy Sasorski/ZIS


Fot. MCH/ZIS