IX Krakowski Bieg Sylwestrowy: Przebierz się i wystartuj!

Zapraszamy do udziału w IX Krakowskim Biegu Sylwestrowym! Jeszcze przez tydzień obowiązuje opłata startowa w wysokości 30 zł. Od grudnia będzie natomiast wynosić 40 zł. Zachęcamy też do przebrania się w fantazyjne stroje i uczestniczenia w Krakowskiej Paradzie Sylwestrowej ? konkursie towarzyszącym biegowi. Na autorów najciekawszych pomysłów czekają atrakcyjne nagrody.

Przebrania będą oceniane przez specjalne Jury, któremu należy przed biegiem zgłosić zamiar wzięcia udziału w konkursie. W Krakowskiej Paradzie Sylwestrowej obowiązują trzy kategorie: najlepiej przebrany zespół (minimum 5 osób), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce) oraz najlepsze przebranie indywidualne. Zawodnik może zostać sklasyfikowany tylko w jednej kategorii.

Na dystansie „Smocza Piątka" została wprowadzona odrębna kategoria dla zawodników Nordic Walking. Jej uczestnicy otrzymają puchary i nagrody rzeczowe za miejsca I-III wśród kobiet i mężczyzn.

Do udziału w biegu zapraszamy również osoby niepełnosprawne.

IX Krakowski Bieg Sylwestrowy wystartuje w samo południe na Rynku Głównym, gdzie będzie mieścić się także meta. Zawodnicy mogą wybrać jeden z dwóch dystansów - „Smoczą piątkę" (5 km) lub „Radosną dziesiątkę" (10 km).

Na mecie panie powitane zostaną różami, dzieci otrzymają czekolady, a na wszystkich będą czekały wojskowa grochówka i napoje.

Formularze zgłoszeniowe, regulamin i mapę trasy można znaleźć na stronie www.biegsylwestrowy.krakow.pl.

Organizatorami IX Krakowskiego Biegu Sylwestrowego są: Gmina Miejska Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Krakowski Klub Biegacza Dystans.