IV Grand Prix w Siatkówce Plażowej Mężczyzn: w Krakowie do wygrania 20 tysięcy złotych

Kraków oferuje najwyższą pulę nagród spośród organizatorów tegorocznego cyklu Grand Prix w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. Podczas czwartej edycji tej imprezy w naszym mieście - od 17 do 19 czerwca - rywalizujące ekipy podzielą się 20 tysiącami złotych.

Od samego początku krakowski turniej przyciągał najlepszych polskich graczy w tej dyscyplinie sportu. W 2008 roku triumfowali Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, którzy obecnie z coraz większym powodzeniem startują w SWATCH FIVB World Tour, w 2009 zwyciężyli Grzegorz Klimek i Rafał Szternel, pokonując w finale Michała Kądziołkę i Jakuba Szałankiewicza, a w 2010 - Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, późniejsi mistrzowie Europy do lat 20.
Przed dwoma laty nad Zalewem Nowohuckim, na obiekcie Wandy przy ul. Bulwarowej gościem specjalnym na zaproszenie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie był wicemistrz świata i mistrz Europy w siatkówce halowej, wcześniej trzykrotny mistrz Polski w „plażówce" Daniel Pliński. Po pięcioletniej przerwie, jedyny raz pojawił się na piasku i w parze ze swoim bratem Wojciechem zajął wtedy 5. miejsce.
W tym sezonie Kraków konkuruje z Poznaniem, akurat w tych dwóch miastach PZPS w identycznym terminie zlokalizował imprezy Grand Prix. Zawodnicy staną więc przed trudnym wyborem, ale jesteśmy przekonani, że krajowa czołówka przyjedzie znów do podwawelskiego grodu.
Cykl GP'2011 rozpocznie się w dniach 3-5 czerwca w Toruń, kolejne zmagania odbędą się we Wrześni (10-12 czerwca), Krakowie i Poznaniu (17-19 czerwca), Nysie (24-26 czerwca), Porębie (1-3 lipca).