IV Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn: 31 par w eliminacjach

Znamy już wszystkich uczestników odbywającego się 18 i 19 czerwca turnieju głównego IV Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. W piątkowych eliminacjach ? z udziałem 31 par ? wyłoniono 8 duetów, które wraz z 7 zespołami rozstawionymi wcześniej na podstawie rankingu PZPS a także posiadaczami ?dzikiej karty? podejmą rywalizację o nagrody w łącznej wysokości 20 tysięcy złotych.

Przez blisko dziesięć godzin w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Bulwarowej rozgrywano 17 czerwca mecze kwalifikacyjne. Do awansu potrzebne były dwa zwycięstwa. Marcina Kantora wspierał z trybun młodszy brat - Piotr, zwycięzca ubiegłorocznej GP w Nowej Hucie. Nie może bronić tytułu, ponieważ razem z Bartoszem Łosiakiem musi wystartować w... finałach mistrzostw Śląska juniorów. Gdyby nie wzięli udziału w tych zawodach, nie mogliby walczyć o mistrzostwo Polski juniorów.

Mistrzów Europy do lat 20 postawiono w wyjątkowo trudnej sytuacji, choć nie da się ukryć, że więcej pożytku, nie tylko finansowego, ale przede wszystkim sportowego, mieliby z uczestnictwa w krakowskim turnieju.

Doping Piotra Kantora pomógł Marcinowi Kantorowi i Arturowi Bagińskiemu, zagrają w turnieju głównym. Nie udało się to natomiast krakowianom Michałowi Dzierwie i Karolowi Szczepanikowi, którzy przegrali decydujące spotkanie z parą Patryk Fogel/Adam Parcej 0-2 (19-21, 14-21).

Sobotnie zmagania systemem brazylijskim (po drugiej porażce odpada się z turnieju) rozpoczynają się o godz. 9.00. W pierwszej serii zmierzą się: Tomasz Wieczorek/Dawid Popek (nr 1) - Tomasz Józefowicz/Aleksander Januszkiewicz, Aleksander Mamełka/Bartosz Kujawski - Maciej Bieszczad/Wojciech Włodarczyk (8), Łukasz Kiniorski/Mateusz Mrozowski (WC, 5) - Jarosław Lech/Jakub Guz, Jędrzej Brożyniak/Bartłomiej Dzikowicz - Emil Siewiorek/Marcin Iglewski (4), Michał Matyja/Marcin Nowak (3) - Patryk Fogel/Adam Parcej, Rafał Matusiak/Tomasz Sińczak - Norbert Okuń/Adam Łukasik (6), Wojciech Podwójcik/Marek Leźnicki (7) - Mateusz Zarankiewicz/Adrian Staszewski, Marcin Kantor/Artur Bagiński - Michał Bernyś/Bartosz Księżarek (2).

Mecze rozgrywane są na dwóch boiskach, w sobotę zawody potrwają do wieczora, natomiast w niedzielę - w godz. 10.00 - 14.30. Ostateczne decyzje także w tej sprawie podejmują komisarz Sebastian Michalak i sędzia główny Wiesław Cieślik.

[galeria:355]
Fot. MCH/ZIS