IV GP Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn: Z Hawajów na Bulwarową

O hawajskich początkach siatkówki plażowej przypomniała podczas zorganizowanej 16 czerwca konferencji prasowej przed IV Grand Prix Polski o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa Urszula Filipowicz - Zastępca Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Z kolei Grzegorz Silczuk - Prezes Klubu Sportowego Wanda podkreślił, że czołowych zawodników w tej olimpijskiej od 1996 roku dyscyplinie sportu przyciąga do podwawelskiego grodu świetna atmosfera, bardzo dobra organizacja i wysoka pula nagród - 20 tysięcy złotych.

Podobnie jak w poprzednich edycjach imprezy odbywającej się tym razem od 17 do 19 czerwca w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Bulwarowej - obok Zalewu Nowohuckiego - przygotowano dla kibiców szereg atrakcji: mecze pokazowe kobiet, w których wystąpią: Sabina Rusinek/Adrianna Szady, Paulina Stojek/Karolina Tokarczyk, Justyna Sachmacińska/ Magdalena Żochowska, Izabela Śliwa/Iwona Kuskowska, konkursy z nagrodami i bezpłatny wstęp na basen.

W niedzielę, 19 czerwca przyjedzie na turniej znany kierowca rajdowy Michał Kościuszko - wicemistrz świata JWRC - 2009 i zaprezentuje Mercedesa 450 SLC (rocznik 1973).

Listę startową w Krakowie otwierają zwycięzcy tegorocznych zawodów cyklu Grand Prix w Toruniu i Wrześni - Tomasz Wieczorek/Dawid Popek. Oprócz nich do faworytów zaliczają się również: Michał Bernyś/Bartosz Księżarek, Michał Matyja/Marcin Nowak i Emil Siewiorek/Marcin Iglewski.

Z „dziką kartą" zagrają w turnieju głównym siatkarz pierwszoligowej Wandy Mateusz Mrozowski i Łukasz Kiniorski, natomiast w piątkowych eliminacjach zobaczymy m.in. Michała Dzierwę i Karola Szczepanika.

Przypomnijmy, że do tej pory w krakowskim GP triumfowali: Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel (2008), Grzegorz Klimek/Rafał Szternel (2009) i Piotr Kantor/Bartosz Łosiak (2010).

[galeria:353]
Fot. MCH/ZIS