ICF Canoe Slalom World Cup: Z Pragi do Krakowa

W dniach 19-21 czerwca na torze w Pradze-Troja miała miejsce pierwsza odsłona tegorocznej edycji Pucharu Świata w kajakarstwie slalomowym. Prosto z Czech zawodnicy udali się do Krakowa, gdzie na Torze Kajakarstwa Górskiego w OSiR KOLNA już w najbliższy weekend (26-28 czerwca) będzie można podziwiać ich rywalizację o punkty Pucharu Świata.

W Pradze nasi reprezentanci spisali się ze zmiennym szczęściem.

W nieolimpijskich konkurencjach drużynowych triumfowały zespoły Polaków – w 3xK1M (Mateusz Polaczyk, Maciej Okręglak i Dariusz Popiela) oraz 3xC2M (Piotr Szczepański/Marcin Pochwała, Michał Wiercioch/Grzegorz Majerczak, Filip i Andrzej Brzezińscy).

W indywidualnych zmaganiach najlepiej wypadli kajakarze – Mateusz Polaczyk (srebrny i brązowy medalista mistrzostw świata, czwarty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie; Zawisza Bydgoszcz) był czwarty, a urodzony w Krakowie Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa) szósty. Nie popisała się natomiast Natalia Pacierpnik z Krakowskiego Klubu Kajakowego – siódma zawodniczka IO w Londynie zajęła dopiero 28. miejsce.

W finale rywalizacji C2M wystąpili Piotr Szczepański i Marcin Pochwała z KKK Kraków. Wicemistrzowie Europy z lat 2013 i 2014 zostali sklasyfikowani na 6. pozycji. Do ostatecznej rozgrywki nie zakwalifikowali się tegoroczni mistrzowie świata U-23 Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak (KS Pieniny Szczawnica), a także Filip i Andrzej Brzezińscy z AZS AWF Kraków.

Szczegółowe wyniki 2015 ICF Canoe Slalom World Cup 1 w Pradze można znaleźć TUTAJ.

Wszystkim wymienionym powyżej reprezentantom Polski będzie można kibicować na Kolnej już w najbliższy weekend. W piątek, 26 czerwca odbędą się kwalifikacje, a w sobotę (27 czerwca) i w niedzielę (28 czerwca) półfinały i finały poszczególnych konkurencji. Telewizyjną transmisję „na żywo” z finałowych przejazdów przeprowadzi stacja Eurosport.

Z pełnym harmonogramem imprezy można zapoznać się na stronie internetowej Pucharu Świata w Krakowie.

Fot. MCH/ZIS