I liga piłkarska: Dwa gole kapitana

Kapitan Cracovii Sławomir Szeliga dwukrotnie wpisał się w sobotę, 8 września na listę strzelców i bardzo pomógł swojej drużynie w pokonaniu Łódzkiego Klubu Sportowego 4-2 (2-2) w meczu 6. kolejki I ligi piłkarskiej. Krakowianie z dorobkiem 13 punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli, ze stratą 5. pkt do Floty Świnoujście i 3 ? do bydgoskiego Zawiszy.

Do 44. minuty Cracovia prowadziła 2-0 po trafieniach Szeligi (9') i Edgara Bernhardta (38') i miała zdecydowaną przewagę. Tuż przed przerwą dość nieoczekiwanie straciła dwa gole, gdy w obu przypadkach celnie uderzył piłkę głową Konrad Kaczmarek (44', 45').

W trudnej dla gospodarzy sytuacji, bardzo przytomnie zachował się w polu karnym Szeliga i w 59. min znów pokonał doświadczonego bramkarza gości Bogusława Wyparłę. Sukces podopiecznych trenera Wojciecha Stawowego przypieczętował rezerwowy Vladimir Boljević (83').

W ekipie „Pasów" zabrakło Milosa Kosanovicia ( „młodzieżówka" Serbii) i Andraża Struny(reprezentacja Słowenii).