I edycja Krakow Business Run: Dobra zabawa pomogła zrealizować szczytny cel

Sztafety biegaczy z małopolskich firm opanowały w niedzielę, 16 września krakowski Rynek Główny. Wszyscy spotkali się, aby dołożyć swoją cegiełkę do zakupu protezy nogi dla Justyny Topy. Podopieczna Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty nie ukrywała wzruszenia zarówno przed, jak i po biegu, kiedy odbierała czek na 40 000 zł. W sumie udało się zebrać ponad 55 tys. zł, a w sportowej rywalizacji najlepsza okazała się ekipa portalu Bieganie.pl, w składzie Adam Klein, Krzysztof Janik, Artur Lewandowski, Piotr Łudzik i Jarosław Gniewek, uzyskując czas 1.13:11.

Drugie miejsce zajęła drużyna Uniwersytetu Pedagogicznego (Kamil Tekiela, Kamil Jezierski, Mateusz Gałązka, Bartosz Karoń, Sabina Bisztyga, czas 1.13:50), z reprezentantem Polski na mistrzostwa świata w biegach przełajowych w swoich szeregach (Karoń). Jako trzeci pięć okrążeń o długości 3,8 km wokół Starego Miasta pokonał team Po Prostu Fair 1 (Paweł Wtorek, Piotr Oleksy, Jan Salewski, Tomasz Pokrzywicki, Wojciech Superson) - 1.14:03.

Specjalne wyróżnienie otrzymał zespół Hitachi, który w ramach „do more" (zrób więcej - przyp. MCH), poza opłatą wpisową uzbierał dodatkowo 2 667, 35 zł. Do zwycięzców trafiła zaś specjalna statuetka Fundacji Poza Horyzonty, która ma co roku przechodzić do rąk triumfatorów.

Imprezę otwarła i puchary wręczała Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Magdalena Sroka, w towarzystwie Zastępcy Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Urszuli Filipowicz oraz przedstawicieli pozostałych współorganizatorów Krakow Business Run - Fundacji Poza Horyzonty, Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre Poland sp. z o.o. i Luxoft Poland Sp. z o.o.

Na scenie zagrały zespoły Teddy Jr., Curly Heads oraz Pati Sokół i DJ Seb. Dla najmłodszych zorganizowano zaś różnego rodzaju gry i zabawy.

Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj.

Po emocjach sztafetowych, zapraszamy do wzięcia udziału w rywalizacji indywidualnej i startu w VI Biegu Trzech Kopców, który odbędzie się już 7 października!

[galeria:457]
Fot. MCH/ZIS