Hutnik ? Kmita Zabierzów: porażka na inaugurację

W Wielką Sobotę, 3 kwietnia piłkarze Hutnika Kraków rozegrali swoje pierwsze spotkanie w roli gospodarzy w rundzie wiosennej III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Na zmodernizowanym przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, w imieniu Gminy Miejskiej Kraków, kosztem 6,55 mln zł stadionie na Suchych Stawach Hutnicy podejmowali lokalnego rywala - Kmitę Zabierzów.

Mecz odbył się przy pięknym słońcu, a nowa murawa prezentowała się w jego promieniach znakomicie. Niestety, gospodarze musieli przełknąć gorycz porażki (1-2).

Jeszcze do przerwy prowadzili piłkarze Hutnika (1-0), a pierwszą bramkę na dostosowanym do wymogów ekstraklasy obiekcie zdobył dla gospodarzy Michał Krawczyk. Drugie 45 min pokazało jednak, że zebrana naprędce młodzież z Nowej Huty, nawet wzmocniona tak doświadczonym wychowankiem klubu jak Krzysztof Przytuła (byłym zawodnikiem Cracovii, Arki Gdynia czy Pogoni Szczecin, w sobotę pełniącym role kapitana drużyny) nie jest jeszcze w stanie wytrzymać kondycyjnie trudów całego meczu w III lidze. W 58 min Suder, a w 80 min kapitan gości Piotr Powroźnik trafili dla przyjezdnych i to Kmita cieszył się ze zwycięstwa. O wygranej zadecydowało lepsze przygotowanie fizyczne, ale, jak powiedział trener Hutnika Leszek Janiczak czas pracuje dla nich i miejmy nadzieję, że młoda ekipa z Suchych Stawów będzie grała coraz lepiej, co zaowocuje dobrymi wynikami.

Ze względu na spotkania ekstraklasy, które Cracovia i Wisła rozgrywają na stadionie Hutnika, do końca rundy wiosennej rywalizacji o mistrzostwo Polski mecze piłkarzy z Suchych Stawów w ramach III ligi małopolsko-świętokrzyskiej będą odbywać sie poza weekendami. Do najbliższego spotkania zespołu Hutnika jako gospodarzy dojdzie 19 kwietnia, w poniedziałek o godz. 18. Jego przeciwnikiem będzie wtedy drużyna Unii Tarnów.