Hutnik ? 1. FC Magdeburg 0-2 w jubileuszowym spotkaniu

W sobotę, 24 lipca na Suchych Stawach odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 60-lecia Klubu Sportowego Hutnik Kraków. Ich punktem kulminacyjnym był mecz seniorów z Nowej Huty z grającym obecnie w III lidze niemieckiej zespołem z Magdeburga. Na murawie zmodernizowanego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, w imieniu Gminy Miejskiej Kraków, stadionu przy ul. Ptaszyckiego 4 goście zwyciężyli 2-0 (1-0) po bramkach Manuela Stiefela w 40 min i Denisa Wolfa w 88 min. Jednak nie wynik był najważniejszy, a atmosfera święta na trybunach, zapewniona zarówno przez kibiców jubilata, jak i gości.

Wrażenie robiła szczególnie spora, około 300-osobowa grupa fanów futbolu z Niemiec. Ich głośne i rytmiczne śpiewy było słychać w Nowej Hucie już na długo przed pierwszym gwizdkiem. Na trybunach świętowały obie grupy kibiców, często serwując zebranym pokazy pirotechniczne. Rozbłyskiwały różnorakie światła, a do tego potem koronę stadionu spowijał kolorowy dym, który spowodował nawet dwukrotne przerwanie gry, gdy osiadał także nad boiskiem.


Przed meczem seniorów odbyły się jeszcze dwa spotkania. Najpierw kibice Hutnika pokonali swoich kolegów z Magdeburga 4-2, a potem trampkarze Stowarzyszenia Pomocy Młodym Talentom Sportowym Hutnik Kraków sprawili tęgie lanie rówieśnikom z Cracovii, wygrywając z nimi aż 6-1. Wszystkie drużyny otrzymały puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Uczestnikom jubileuszowego meczu w imieniu Prezydenta wręczył je, jak również pamiątkowe medale, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa Ds. Rozwoju Przedsiębiorczości Jan Okoński.


Za organizację całych obchodów jubileuszu 60-lecia KS Hutnik Kraków odpowiadało Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010.