Hokejowe święto w Kraków Arenie: GKS Tychy z Pucharem Polski

Zdobywcą Pucharu Polski w hokeju na lodzie został GKS Tychy. Przez dwa dni w Kraków Arenie mecze finałowego turnieju obejrzało dwadzieścia kilka tysięcy widzów. Lepszej promocji tej dyscypliny sportu nie można było sobie wymarzyć!

Najlepszych nagradzali: Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal i Prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Dawid Chwałka.

 

Mile zaskoczyła frekwencja szczególnie podczas finałowego spotkania Ciarko PBS Bank KH Sanok - GKS Tychy. Choć Comarch Cracovia nie wywalczyła w sobotę awansu (po porażce 2-3 z Ciarko), jej sympatycy pojawili się na trybunach także w niedzielę.

 

Trener drużyny z Sanoka Miroslav Fryčer przyznał, że rywale odnieśli zasłużony sukces, do swoich podopiecznych miał pretensje o nieskuteczność, szczególnie wtedy, gdy grali w przewadze.

Czeski szkoleniowiec był zachwycony atmosferą w Kraków Arenie, przyrównał ją do tej, jaką zapamiętał z lodowisk NHL z okresu swoich ligowych występów za Oceanem.

Podobną opinie wyraził rodak Fryčera, prowadzący GKS Tychy Jiři Šejba.


- Można się wypowiadać w samych superlatywach o tym turnieju.  Organizacja i warunki były na najwyższym poziomie. Należy pochwalić Zarząd PZHL i władze Miasta Krakowa, że podjęły taką inicjatywę z ogromną korzyścią dla naszej dyscypliny sportu – podsumował napastnik tyskiego zespołu Marcin Kolusz.

 

 

Finał Pucharu Polski: Ciarko PBS Bank KH Sanok – GKS Tychy 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

0-1 Josef Vítek (18:04), 0-2 Jurij Kuzin (21:54), 1-2 Lukáš  Endál (23:57), 1-3 Josef Vítek (39:29, +1)

 

Fot. MCH/ZIS