Hokejowe Mistrzostwa Świata Dywizji 1A w Krakowie!

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie, której kongres obraduje od dziś na Teneryfie, poinformowała, że Mistrzostwa Świata Dywizji 1A w Hokeju na Lodzie w 2015 roku odbędą się w Kraków Arenie.

Turniej rozegrany zostanie w dniach 18-24 kwietnia. Oprócz reprezentacji Polski, która niedawno awansowała na zaplecze hokejowej elity, w mistrzostwach wezmą udział ekipy Włoch, Kazachstanu, Japonii, Węgier i Ukrainy. Awans wywalczą dwie najlepsze drużyny, a najgorsza zanotuje spadek do Dywizji 1B.

 

Pierwotnie Mistrzostwa Świata Dywizji 1A w hokeju na lodzie miały zostać zorganizowane w Doniecku. Kongres IIHF podjął decyzję o przyznaniu Polsce roli gospodarza imprezy po tym, jak Ukraińska Federacja Hokeja na Lodzie – z powodu trwających napięć politycznych w kraju – wycofała swoją ofertę gotowości do przeprowadzenia turnieju.

 

Mistrzostwa odbędą się w roku jubileuszu 90-lecia Polskiego Związku Hokeja na Lodzie (będącego członkiem Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie od 1926 roku), który wystąpił z inicjatywą organizacji imprezy w podwawelskim grodzie, w największej i najnowocześniejszej hali widowiskowo-sportowej w kraju – Kraków Arenie.

 

Fot. MCH/ZIS