Hokeiści Cracovii mistrzami Polski!

Wielki Piątek, 29 marca 2013 roku stał się ważną datą w historii Cracovii. W tym dniu hokeiści tego klubu po raz dziesiąty zostali mistrzami Polski. Finałową rywalizację play-off z JKH GKS Jastrzębie-Zdrój zakończyli zwycięstwem na lodowisku rywala 6-2 (1-0, 2-1, 3-1). Comarch Cracovia wygrała te pasjonujące zmagania 4-3.

Finały rozpoczęli krakowianie z dużym impetem, obejmując w play-off prowadzenie 3-0. Potem jednak ponieśli trzy porażki z rzędu i o tytule mistrzowskim zadecydował dopiero wynik siódmego meczu - w Jastrzębiu-Zdróju, który od samego początku układał się po myśli zawodników Comarch Cracovii.

Pierwszego gola strzelił Artur Zieliński (11') i choć obrońca gospodarzy Miroslav Zatko wyrównał w 34 min, po kilkudziesięciu sekundach nastąpiła wspaniała riposta „Pasów" i po akcji braci Laszkiewiczów - Leszek w sytuacji „sam na sam" z bramkarzem Kamilem Kosowskim nie zawiódł. To było jedno z jego trzech trafień w tym spotkaniu - kolejne w 40 i 59 min. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się jeszcze Michał Piotrowski (58', 60').

Jastrzębianie po celnym uderzeniu Richarda Krála (41') na 2-3 mieli nadzieję na podjęcie walki o mistrzowski tytuł, ale krakowianie znakomicie realizowali taktyczne założemnia czeskiego trenera Rudolfa Rohačka. Dwa ostatnie gole strzelili, gdy przeciwnicy wycofali z tafli bramkarza.