Hiszpanki odprawione z kwitkiem

Koszykarki Wisły Can-Pack pokonały w środę, 30 stycznia hiszpański zespół Rivas Ecopolis Vaciamadrid 74:66. Zwyciężając w swojej hali przy ul. Reymonta 22, krakowianki zachowały szanse na rozstawienie w fazie pucharowej Euroligi.

Gospodynie do zwycięstwa nad ubiegłorocznym finalistą europejskiej rywalizacji poprowadziły amerykańskie gwiazdy WNBA - Tina Charles i Alana Beard. Pierwsza zdobyła 22 punkty i zebrała z tablic 14 piłek, a druga zapisała na swym koncie 16 „oczek".

Wiślaczki, które od połowy drugiej kwarty cały czas prowadziły, dopuściły do nerwowej końcówki i na 42 sekundy przed końcem meczu miały przewagę jedynie 4 punktów. Na szczęście potem do kosza trafiały już tylko mistrzynie Polski.

Teraz pozostaje im walczyć o wygraną w ostatnim grupowym spotkaniu - 6 lutego w Turcji z drużyną Tarsus Belediye Spor i czekać na wyniki innych zespołów.

Wisła Can-Pack Kraków - Rivas Ecopolis Vaciamadrid 74:66 (16:13, 21:16, 24:16, 13:21)

Punkty dla Wisły Can Pack: Charles 22, Beard 16, Ouvina 10, De Mondt 9 (1x3), Horti 6 oraz Krężel 5 (1x3), Żurowska 4, Czarnecka 2, Pawlak 0.

Punkty dla Rivas Ecopolis: Kurasowa 15 (1x3), Cruz 14, Honti 7 (1x3), Nicholls 7, Henry 4 oraz Morrison 10, Casas 9, Bermejo Moreno 0, Erkic 0.