Hiszpania pokonana, brązowi Polacy!

Po raz kolejny setki kibiców pojawiły się w zorganizowanej przez RMF FM, TVP INFO oraz Miasto Kraków największej strefie kibica w naszym kraju - na krakowskim Małym Rynku. Tym razem ich doping nie poszedł na marne i reprezentacja Polski w meczu o trzecie miejsce rozgrywanych w Katarze 24. mistrzostw świata w piłce ręcznej pokonała po dogrywce Hiszpanię 29:28 (13:13; 24:24).

Podczas ceremonii dekoracji i zakończenia imprezy na szyjach członków ekipy biało-czerwonych zawisnęły brązowe medale. Ze złotych cieszyli się Francuzi, którzy w finale mistrzostw wygrali z gospodarzami 25:22 (14:11). Tym samym srebrne medale przypadły reprezentantom Kataru.

 

W krakowskiej strefie kibica fani mogli śledzić poczynania Polaków na wielkim telebimie, o powierzchni ponad 24 metrów kwadratowych. Sponsorami były firmy City i Magillo.

 

A już za rok polskich piłkarzy ręcznych zobaczymy na żywo w Kraków Arenie - podczas Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016, które odbędą się w dniach 15-31 stycznia.

 

W naszym mieście rozegranych zostanie aż 19 spotkań, w tym wszystkie najważniejsze - z finałem włącznie. W Krakowie przewidziano również ceremonie - otwarcia i zakończenia mistrzostw.

 

Fot. KM/ZIS