Gwiazda światowych biegów górskich w "Biegu Trzech Kopców"!

Najbardziej utytułowana polska zawodniczka startująca w biegach górskich, Izabela Zatorska weźmie udział w tegorocznych, III Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Krakowa w Biegu Górskim - ?Bieg Trzech Kopców" . Pani Izabela od lat jest jedną z najlepszych kobiet na świecie w swojej dyscyplinie, a na koncie ma aż 5 medali mistrzostw świata (dwa srebrne i trzy brązowe)! W swej bogatej karierze stawała również pięciokrotnie na podium zawodów Grand Prix (Pucharu Świata) w biegach górskich, dwukrotnie zajmując w nich pierwsze miejsce, a trzykrotnie drugie. Jest także wielokrotną mistrzynią Polski, a wszystkie jej tytuły długo by wymieniać. Należy podkreślić, że Izabela Zatorska uświetnia swoją obecnością ?Bieg Trzech Kopców" już od pierwszej edycji - Lubię Kraków, studiowałam w Krakowie, mieszkam tylko 200 km od niego i z chęcią zgłaszam się do ?Biegu Trzech Kopców" - mówi Pani Izabela.

Mimo, iż obecnie występuje już w kategorii Masters, zawodniczka Wrocanki Montrail Teamu nadal z powodzeniem startuje w wielu zawodach. W tym roku Pani Izabela odniosła szereg sukcesów, wśród których znajdują się: II miejsce w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich na krótkim dystansie na Górze św. Anny (I w kategorii Masters), II miejsce Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich w stylu alpejskim w Międzygórzu, II miejsce w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich w stylu anglosaskim w Ustrzykach Dolnych, II miejsce w biegu Limanowa Forrest (uznanym za nieoficjalne mistrzostwa Polski w biegu górskim - w stylu anglosaskim), II miejsce w nieoficjalnych mistrzostwach Europy w biegach górskich ekstremalnych w austriackim Berglauf Pur (Tyrol), zwycięstwo w klasyfikacjach generalnej, kobiet i weteranów cyklu Mountain Marathon (na który składały się 4 biegi) oraz wiele innych zwycięstw i miejsc na podium w biegach górskich.

Jak widać, Izabela Zatorska ma bardzo napięty kalendarz startów, ale znalazła czas i postanowiła wziąć udział w „Biegu Trzech Kopców" - Bieg ten ma nietypową trasę jak na bieg górski, jest raczej szybkim crossem z jednym trudnym podbiegiem pod koniec - w Lesie Wolskim. Trasa jest selektywna, można na niej wymiernie sprawdzić swoją formę w danym momencie - twierdzi Zatorska.