Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel na podium w Berlinie. Polscy juniorzy najlepsi w mistrzostwach świata

Znakomity weekend polskich siatkarzy plażowych. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, którzy niebawem wystartują w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, stanęli na podium w Berlinie, zajmując 3. miejsce w turnieju World Tour. Nasi juniorzy zdominowali natomiast w mistrzostwach świata do lat 19. Złoty medal zdobyli Michał Bryl i Kacper Kujawiak a srebrny bracia Łukasz i Sebastian Kaczmarkowie. Miło nam poinformować, że wszystkich oglądaliśmy w Nowej Hucie podczas Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa.

Fijałek i Prudel wygrali w 2008 roku pierwszą edycję tej imprezy, rozpoczynając marsz na szczyty w tej dyscyplinie sportu, w Londynie zadebiutują na igrzyskach z poważnymi szansami włączenia się do rywalizacji o medale.

W stolicy Niemiec w spotkaniu o 3. miejsce pokonali doskonale znanych z siatkówki halowej, teraz odnoszących sukcesy w „plażówce" Holendrów Richarda Schuila i Reindera Nummerdora 2-0 (21-18, 21-19).

Obie pary juniorów wystąpiły w czerwcu tego roku na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji KS Wanda, zwycięsko przechodząc przez eliminacje. W turnieju głównym nie zdołali jeszcze uporać się ze starszymi rywali, ale dali próbkę dużego talentu. Potwierdzili to w cypryjskiej Larnace. W finale MŚ Michał Bryl i Marcin Kujawiak wygrali z braćmi Kaczmarkami 2-1 (12-:21, 21-19, 15-7).