Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Męzczyzn: 22 pary w eliminacjach

W piątkowych eliminacjach III Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa o osiem miejsc w miejsc w turnieju głównym walczyły 22 pary. W tym gronie znaleźli się także Białorusini Aleksandr Smirnow i Siergiej Kazancew ale w decydującym meczu przegrali 0-2 (14-21, 19-21) Jędrzejowi Brożyniakowi i Bartłomiejowi Dzikowiczowi, Było to ostatnie spotkanie pierwszego dnia imprezy - z pulą nagród 20 tysięcy złotych ? rozgrywanej na terenie kąpieliska przy ulicy Bulwarowej 1 ? obok Zalewu Nowohuckiego. Zawodnikom nie przeszkodziły przelotne opady deszczu. Kibice dzielili czas między oglądanie występów siatkarzy a darmowe pływanie w basenie z podgrzewaną wodą. Z tego przywileju widzowie będą mogli skorzystać również w sobotę i w niedzielę.

Smirnow i Kazancew przyjechali do Krakowa z Pragi, gdzie startowali w kwalifikacjach zawodów Swatch FIVB World Tour (z pulą nagród 190 tys. dolarów) podobnie jak inni uczestnicy piątkowych zmagań w podwawelskim grodzie:  Piotr Kantor/Bartosz Łosiak i Maciej Biernat / Bartosz Lewicki. Te dwa polskie duety uzyskały jednak -  w odróżnieniu od Białorusinów - awans do turnieju głównego III GP.   Stawkę dopełnili:  Łukasz Kiniorski/Piotr Słonina, Jakub Bucki/Bartłomiej Kiernoz, Mateusz Szewczyk/Przemysław  Jeton, Bartłomiej Baniak/ Tomasz Tomczyk i Adrian  Sdebel/Marek  Kabiczke.  
Punkty w rankingu oraz w jednym przypadku „dzika karta” pozwoliły ośmiu parom zagrać na piasku w Nowej Hucie bez eliminacji, są to według rozstawienia: Marcin Kantor/Artur Bagiński (nr 1), Sebastian Sobczak/Damian Słomka (2),  Mateusz Radojewski/Marcin Melnarowicz (3), Michał Matyja/Karol Szczepanik (4), Michał Dzierwa/Mateusz Mrozowski (5, „dzika karta”), Marcin Nowak/Michał Michalak (6),  Michał Bernyś/Adam Parcej (7),  Artur Jacyszyn/Grzegorz Pietkiewicz (8).
Sobotnie gry mężczyzn  mają się rozpocząć o godz. 9, po południu o godz. 16.30 powinien się rozpocząć pokazowy turniej kobiet, czyli nieco wcześniej  niż wynika to z ramowego programu III GP, ale komisarz zawodów Henryk Parzykowski i sędzia główny Bogumił Sikora wyrazili zgodę na dogodniejszą porę rozgrywania meczów pań, a zobaczymy w akcji dwukrotną mistrzynię Europy w siatkówce halowej Magdalenę Śliwę w parze z Iwoną Kuskowską, rozgrywającą Banku BPS Muszynianki Fakro Agnieszkę Śrutowską z Moniką Norys, Sandrę Biernatek z Magdą Jagodzińską oraz Sabinę Rusinek z Pauliną Stojek.
Ciekawy przebieg piątkowych eliminacji III GP Polski pozwala mieć nadzieję na duże emocje w dwóch następnych dniach rywalizacji. Zapraszamy na Bulwarową wszystkich miłośników sportu do kibicowania i aktywnego wypoczynku.

[galeria:220]