Gimnazjum nr 17: nowe boisko nie tylko dla talentów sportowych

We wtorek, 27 października 2015 r. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski dokonał otwarcia boiska szkolnego przy Gimnazjum nr 17 im. Artura Grottgera. To kolejny obiekt zrealizowany przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie w ramach programu rewitalizacji i modernizacji boisk szkolnych w formule zaprojektuj i wybuduj.

 


- Te boiska są przyjmowane z zadowoleniem. W pierwszej kolejności staramy się wybierać  szkoły, które się wyróżniają wśród innych. I takie jest właśnie Gimnazjum nr 17. Chciałem pogratulować wyników w różnych dziedzinach i podziękować za Waszą działalność, którą dawniej nazywano społeczną, a teraz określa się wolontariatem. Wiem, że wspomagacie wielkie imprezy sportowe, organizowane przez Miasto – powiedział Prezydent Jacek Majchrowski. 

Uczniowie Gimnazjum nr 17 od kilku lat są wolontariuszami maratonu, półmaratonu i Biegu Trzech Kopców. Dyrektor obchodzącej jubileusz 50-lecia placówki Elwira Frosik z satysfakcją mówiła o ciekawych inicjatywach: - Prowadzimy autorski projekt propagowania zdrowego trybu życia poprzez spotkania ze znanymi sportowcami. Organizujemy również turnieje dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych. W 2015 roku otrzymaliśmy ogólnopolski certyfikat Szkoły Talentów Sportowych.

Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy V Krowodrza Zygmunt Wierzbicki wyraził przekonanie, że nowe boisko przyczyni się do jeszcze większej aktywności fizycznej uczniów Gimnazjum nr 17.

Podczas wtorkowej uroczystości Prezydent Jacek Majchrowski wręczył puchar triumfatorom turnieju piłki nożnej „Artgol”, przekazał także komplet piłek do różnych gier zespołowych. Podobny prezent ufundował wykonawca obiektu.

Z okazji otwarcia młodzież zaprezentowała występy wokalno-taneczne.

Na wielofunkcyjnym boisku przy ul. Litewskiej 34, o wymiarach 48x28 m, można grać w piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Prace rewitalizacyjne i modernizacyjne polegały na wykonaniu podbudowy z kruszywa oraz położeniu nawierzchni poliuretanowej. Wyznaczono pola gry. Boisko zostało wyposażone w 2 bramki, 4 kosze, słupki do siatkówki wraz z oprzyrządowaniem i osłonami antyurazowymi oraz w piłkochwyty. Wokół boiska  powstały chodniki z kostki brukowej. Wartość inwestycji to 377.700,00 zł brutto.

Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych i Budowlanych HALUX Sp. z o.o. z Krakowa, pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Fot. MCH/ZIS