Futsalowa reprezentacja Polski grała w Com-Com Zone

We wtorek, 18 stycznia w hali Centrum Rozwoju Com-Com Zone przy ul. Ptaszyckiego 6 w Krakowie futsalowa reprezentacja Polski zmierzyła się w towarzyskim spotkaniu z Ukrainą. Nasza kadra, zajmującą 29 lokatę w światowym rankingu, nie sprostała znacznie wyżej notowanemu rywalowi (8 miejsce) i mecz zakończył się wynikiem 1-4 (1-1). Honorowe trafienie dla biało-czerwonych zanotował w 16 min ich kapitan, grający na co dzień w Wiśle Krakbet Kraków Michał Słonina.

Dla gości bramki zdobyli: Owsiannikow (dwie) w 15 i 38 min oraz Sorokin w 26 min i Szroturma w 36 min.

Przez pierwsze 20 min Polacy dzielnie stawiali czoła przeciwnikom, ale po przerwie uwidoczniła się już różnica znajdująca odzwierciedlenie w klasyfikacji drużyn narodowych, co zaskutkowało trzema golami dla reprezentacji Ukrainy.

Do rewanżu dojdzie już dzisiaj, 19 stycznia w Tychach. Dwumecz z zespołem Ukraińców jest ostatnim przetarciem przed eliminacjami do Mistrzostw Europy 2012 w Chorwacji. Za miesiąc w Bielsku-Białej kadra Polski zmierzy się w turnieju kwalifikacyjnym z trzema innymi drużynami i aby zagrać w finałach Euro musi zająć pierwsze lub drugie miejsce.

Za bazę treningową reprezentacja Polski w futsalu obrała sobie po raz drugi z rzędu Ośrodek Sportu i Rekreacji KOLNA przy ul. Kolnej 2 w Krakowie, gdzie 16 stycznia rozpoczęło się zgrupowanie podopiecznych czeskiego selekcjonera Vastimila Bartoska. Poprzednia konsultacja szkoleniowa kadry futsalu odbyła się tam w dniach 19-25 października 2010 roku.

[galeria:316]