FUN KRAKÓW na Błoniach podczas EURO 2012

W czasie finałowego turnieju piłkarskich mistrzostw Europy, rozgrywanych od 8 czerwca do 1 lipca na stadionach Polski i Ukrainy, w naszym mieście ? na Błoniach ? działać będzie Strefa FUN KRAKÓW. Wielokulturowa i wielonarodowa. Umożliwi oglądanie meczów EURO 2012 w towarzystwie kilkunastu tysięcy sympatyków futbolu.

- Z pewnością wszyscy będziemy częstymi gośćmi w tym wyjątkowym miejscu - lepszej lokalizacji strefy, czyli krakowskich Błoń, na pewno nie można było sobie wyobrazić" - mówiła w czasie konferencji prasowej, która odbyła się w środę 23 maja w Magistracie Magdalena Sroka, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta.

Wstęp do FUN KRAKÓW, gdzie oprócz możliwości oglądania spotkań EURO 2012 na wielkim ekranie, przewidziano szereg innych atrakcji, związanych szczególnie z krajami, których reprezentacje mają w podwawelskim grodzie centra treningowe (Anglia, Holandia, Włochy) jest wolny. Przewidziano też jednak płatne miejsca - VIP i Super VIP - na trybunie.

Strefa usytuowana między dwoma miejskimi stadionami, z których korzystają piłkarze Cracovii i Wisły, a w czasie EURO 2012 ekipy Włoch i Holandii, będzie czynna codziennie od godz. 15.00 do zakończenia ostatniego w danym dniu meczu.

O aktywności w strefie zadbają jej sponsorzy, na specjalnie przygotowanych boiskach odbywać się mają konkursy na siłę i celność strzału oraz żonglowania piłką, przewidziano również quizy z wiedzy o futbolu i mistrzostwach Europy. Będzie również kącik dla najmłodszych. Nie zabraknie akcji i projektów promującej ideę kulturalnego kibicowania, zdrowego stylu życia.

Za organizację strefy FUN KRAKÓW odpowiadają: Krakowskie Biuro Festiwalowe i agencja PROWOKATOR. Montaż strefy rozpocznie się 28 maja. Co ważne, jej działalność nie zakłóci korzystania z alejek wokół Błoń, na których nie będą ustawiane żadne stoiska, nie przewiduje się również zamknięcia dla ruchu Alei 3 Maja.