Freestylowcy zawładnęli Kolną

W miniony weekend, 13 i 14 września, na Torze Kajakarstwa Górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA odbyły się 9. Otwarte Mistrzostwa Polski we Freestyle’u Kajakowym. Licznie zgromadzona publiczność podziwiała niesamowite ewolucje, jakie wykonywali uczestnicy imprezy.

Ta widowiskowa konkurencja, od 2006 roku będąca oficjalną Polskiego Związku Kajakowego, rozgrywana jest w specjalnie przygotowanej części toru zwanej odwojem, gdzie spiętrzenie wody jest wyjątkowo duże. Zawodnicy muszą więc nie tylko starać się wykonać jak najlepiej zaplanowane figury, ale też walczyć z żywiołem.

 

W Krakowie toczyła się rywalizacja o medale Mistrzostw Polski, a gościnnie wystąpił mistrz Czech Ondrej Krivanek, zajmując drugie miejsce w kategorii K1M (klasyfikacja MP byłą prowadzona wyłącznie dla zawodników z Polski).

 

W kategorii K1 Kobiet i Mężczyzn wśród seniorów tytuły mistrzów kraju wywalczyli Zofia Tuła z Karkonowskiego Klubu Kajakowego i Bartosz Czauderna z Krakowskiego Klubu Kajakowego. W klasyfikacji drużynowej triumfowali reprezentanci gospodarzy – Krakowskiego Klubu Kajakowego.

 

Pełne wyniki zawodów znajdują się w załącznikach.

 

Fot. MCH/ZIS